همه جنجال‌هایی که باعث محرومیت یک کاپیتان معروف شد

همه جنجال‌هایی که باعث محرومیت یک کاپیتان معروف شد

گروه گزارش:سعید معروف چهره جنجالی این روزهای والیبال ایران است. او در اکثر هفته‌های سپری شده از لیگ برتر والیبال حاشیه ساز ظاهر شده و درگیری‌های زیادی داشته است. این بار دیگر فدراسیون و کمیته انضباطی تاب نیاوردند و محرومیتی سنگین برای کاپیتان تیم‌ملی درنظر گرفتند.
*شروع داستان
»سعید معروف« در روزهایی که تب و تاب فوتبال بین مردم خوابیده بود، با نبوغ و استعداد منحصر به فردش یک به یک پله‌های شهرت و محبوبیت را طی کرد.
او به درجه‌ای از محبوبیت رسید که فقط تعداد انگشت شماری از فوتبالیست‌ها به آن دست یافته‌اند. شخصیت خاص معروف و ابهتی که در زمین از خود نشان می‌داد، او را تبدیل به مرد اول والیبال کرد.
نمایش‌های دلپذیر معروف لقب نابغه والیبال را شایسته او کرد اما انگار قرار نیست ستاره‌های ورزش ایران خاطره‌ای دلپذیر از خود در ذهن هواداران به جا بگذارند. معروف ساز ناموزونی را کوک کرده که به طرز عجیبی دارد او را به پایان خط می‌رساند.
از آن روزی که سعید معروف به همراه دو ملی‌پوش دیگر به مراسم افتتاحیه المپیک نرفت معلوم شد که او می‌خواهد دوران جدیدی از بد اخلاقی را در والیبال آغاز کند.
معروف که در مسابقات اخیر تیم‌ملی هم نمایش فنی درخشانی نداشته، با جنجال‌ها و بی اخلاقی‌هایی که در لیگ برتر والیبال به پا کرده تا حدود زیادی محبوبیتش را از دست داده است.
*مرد اول درگیری‌ها
»سعید معروف« دیگر آن نابغه دوست داشتنی والیبال نیست. دیگر کسی از او به خاطر سطح بالای کلاس بازی‌اش و رفتارهای دوست داشتنی به‌عنوان آقای خاص والیبال یاد نمی‌کند.
معروف در المپیک هم به گونه‌ای رفتار و بازی کرد که نشان دهد دیگر میلی برای بازی در تیم‌ملی ندارد.
او در لیگ برتر هم چهره‌ای متفاوت از خود به نمایش گذاشته است. دیگر خبری از پاس‌های جادویی معروف نیست.
او مدت‌هاست در زمین والیبال طنازی نمی‌کند اما تا دلتان بخواهد در ایجاد حاشیه و جنجال حرف اول و آخر را می‌زند.
باور کردنی نیست اما معروف ماه‌هاست مرد اول درگیری‌های لیگ والیبال است.
معروف با‌هاله‌ای از امنیت، هرچه دلش می‌خواهد در زمین انجام می‌دهد. معروف در بازی نیم فصل اول پیکان و بانک سرمایه آن‌قدر به داور توهین کرد که داور به حالت قهر از زمین خارج شد اما با وساطت ناظر بازی برگشت.
آخر بازی هم معروف نگذاشت همبازیانش با داور دست دهند و قهرگونه زمین را ترک کرد. او به همبازیان سابقش و همشهریانش هم رحم نداشت.
معروف با بازیکنان و هواداران شهرداری ارومیه هم به شدت درگیر شد و اتفاقاتی جنجالی را رقم زد.
در بازی با سایپا هم فحاشی‌های معروف به سرمربی این تیم خبرساز شد و اعتراض او را در پی داشت.
البته فدراسیون هیچ واکنشی به این اتفاقات و درگیری‌های دیگر معروف نشان نداد و این همان‌هاله امنیتی است که از آن حرف زدیم. این بار ولی طاقت فدراسیون نشینان هم طاق شد.
*فحاشی به ناظر بازی
با اتفاقات رخ داده در دیدار پیکان و شهرداری تبریز کاسه صبر فدراسیون والیبال و کمیته انضباطی لبریز شد. معروف در اعتراض به تصمیم‌های داور بازی با صدایی بلند که به فریاد شبیه بود به ناظر بازی فحاشی کرد. معروف با کلمات رکیک و الفاظی زننده به ناظر بازی فحاشی می‌کرد و می‌خواست سمت او حمله کند که ماجرا با پا درمیانی مسئولان پیکان به پایان رسید.
بعد از پادرمیانی پیکانی‌ها، امیدوار حاتمی رئیس کمیته داوران فدراسیون به سمت معروف رفت تا او را آرام کند اما چیزی که نصیب وی شد فحاشی و داد و فریاد معروف بود. کاپیتان تیم‌ملی به محض دیدن رئیس کمیته داوران با صدای بلند شروع به فحاشی کرد و این کار او باعث شد تا ناظر این دیدار بی ادبی او را به فدراسیون و کمیته انضباطی گزارش کند.
*تصمیم قاطع فدراسیون
این اولین بار است که فدراسیون والیبال به رفتارهای معروف واکنش نشان می‌دهد.
اگرچه معروف بارها در لیگ حاشیه ساز ظاهر شده اما هربار فدراسیون و کمیته انضباطی با او مماشات می‌کرد.
این بار با گزارش ناظر بازی کمیته انضباطی معروف را به علت رفتار غیراخلاقی تا اطلاع ثانوی محروم کرده است. قرار است به‌زودی جلسه کمیته انضباطی این بازیکن تشکیل شود تا درباره او تصمیم گیری شود. احتمال دارد که محرومیتی سنگین در انتظار معروف باشد. معروف مدت‌هاست راه خود را از مسیری حرفه‌ای جدا کرده و به نظر می‌رسد با توجه به افت فنی در پایان راه قرار دارد. معروف این روزها در برزخی خودخواسته به سر می‌برد.
انگار باید بپذیریم که نابغه والیبال ایران به دنبال پایانی تلخ در ذهن مردمی است که روزی به احترام او کلاه از سر برمی‌داشتند. ‌ای کاش کسی در والیبال بود که زودتر از اینها جلوی خودزنی‌های سعید معروف را می‌گرفت.
* باید به معروف کمک کنیم
بهنام محمودی، کاپیتان سابق تیم‌ملی والیبال است. او از نزدیک با روحیات سعید معروف آشنایی دارد و از اتفاقات جنجالی که برای او رخ داده اظهار ناراحتی می‌کند.
محمودی دراین‌باره می‌گوید: »متاسفانه شاهد بی اخلاقی‌های زیادی در لیگ والیبال هستیم. این درحالی است که والیبال به‌عنوان یک رشته دانشگاهی همیشه بازیکنان و مربیان اخلاق مداری داشته است. در روزهای اخیر با سعید معروف صحبتی نداشته‌ام و نمی‌دانم دلیل رفتارهای او بعد از بازی با سایپا چه بوده اما امثال سعید معروف ستاره و سرمایه والیبال هستند.
معروف، موسوی، شهرام محمودی، غفور و … تاج پیشانی والیبال هستند و هرگز نباید برخوردهای قهری با آنها صورت گیرد. اگر هم اشتباهی از سعید معروف سر زده باید همه به او کمک کنیم و هوایش را داشته باشیم. البته اول از همه چیز باید قانون و اخلاق رعایت شود و سرلوحه کار همه باشد اما حالا که این حاشیه‌ها برای معروف رخ داده باید از راه درست با او برخورد شود.«
به گزارش آرازآذربایجان به نقل ازآنا محمودی ادامه می‌دهد: »باید ماجرای معروف مدیریت شود. بهتر بود فدراسیون زودتر وارد این داستان می‌شد و دوستانه با معروف صحبت می‌کردند تا ببینند چه مشکلی دارد.
همه ما معروف را به‌عنوان بازیکنی آرام و اخلاق مدار می‌شناسیم. حتماً اتفاقی افتاده که او این رفتارها را از خود بروز می‌دهد.
معروف و بقیه ستاره‌های والیبال بیشتر باید حواسشان به خودشان باشد. آنها نباید بی‌اخلاق و بی‌قانون باشند چون الگوی جامعه هستند. امیدوارم به معروف کمک شود تا به دوران اوجش برگردد.«

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۶:۳۵ ق.ظ

دیدگاه


− سه = 4