نماينده مردم بوکان در مجلس:

بانک ها با تقویت تسهیلات دهی به رفع رکود در بازار کمک کنند

بانک ها با تقویت تسهیلات دهی به رفع رکود در بازار  کمک کنند

گروه خبر: عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی،گفت:بانک ها از محل افزایش سرمایه می توانند قفل نقدینگی را باز کنند و به گردش نقدینگی، تقویت تسهیلات دهی بانک ها و رفع رکود در بازار کمک می کند.
به گزارش آرازآذربایجان ، محمد قسیم عثمانی ، درباره افزایش سرمایه بانک ها، گفت:آسان_ترین راه برای افزایش سرمایه بانک ها،تجدید ارزیابی دارایی بانک ها است. عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:بخش قابل توجهی از دارایی بانک ها را املاک تشکیل می_دهد که عمدتا املاک بانک ها به بهای تمام شده تاریخی ثبت شده که با توجه به موضوع مذکور و استهلاک در نظر گرفته شده، ارزش دفتری بسیاری از املاک بانک ها به صفر نزدیک شده است.
نماینده مردم بوکان در مجلس دهم شورای اسلامی افزود:به صفر نزدیک شدن ارزش دفتری بسیاری از املاک بانک ها در حالی اتفاق افتاده که قیمت بازار املاک بانک ها رو به افزایش بوده و حتی چندین برابر قیمت زمان خرید است بنابراین در صورت تجدید ارزیابی، مآزادی حاصل می شود که برای افزایش سرمایه بانک ها قابل استفاده است.
عثمانی ، تصریح کرد:در افزایش سرمایه بانک_ها نکته قابل تاملی وجود دارد چرا که برای انجام این مهم، باید بانک ها از مالیات معاف شوند تا بانک ها به انجام این مهم اقدام کنند.معافیت مالیاتی بانک ها در خصوص افزایش سرمایه نیاز به قانون دارد در این رابطه دولت باید لایحه ارائه کند.
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بانک ها از محل افزایش سرمایه به روش تجدید ارزیابی، می توانند قفل نقدینگی بانکی را باز کنند و به گردش نقدینگی، تقویت تسهیلات دهی بانک ها و رفع رکود در بازار کمک می کند.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۹:۱۹ ق.ظ

دیدگاه


هفت − = 5