طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی فردا در آذربایجان غربی آغاز می شود

طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی فردا در آذربایجان غربی آغاز می شود

آراز آذربایجان– معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی از اجرای طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی از فردا جمعه در استان خبر داد.
علی مصطفوی پنجشنبه شب در گفتگوی خبری افزود: طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی با هدف کمک به قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا با رویکرد کاهش تماس‌ها، عدم برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیر ضروری در کل کشور از بامداد روز جمعه هشتم فروردین آغاز و تا ۱۵ فروردین اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه صیانت از سلامت مردم هدف غایی این طرح است ادامه داد: مشارکت مردم برای تحقق این طرح یک اصل اساسی است، مردم تا به امروز هم خوب همراهی داشته‌اند و امیدواریم اندک کسانی هم که هنوز کرونا را جدی نگرفته‌اند، همراه شوند.
مصطفوی با بیان اینکه در دوره اجرای طرح صرفاً افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود آن شهر بوده و ورود افراد غیر ساکن ممنوع است گفت: نحوه شناسایی افراد ساکن و بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک خودرو، بیمه نامه خودرو صورت می‌پذیرد.
وی افزود: خروج افراد غیرساکن و مسافر شهرهای محل حضور فعلی برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع و بلکه تسریع می‌شود و این افراد در طول مسیر اجازه ورود به شهرها را نداشته و از کنار گذرها عبور خواهند کرد.
مصطفوی از تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، پارک‌ها، بوستان‌ها، تفرجگاه‌ها، مراکز تفریحی، استخرها و… که محل تجمع افراد هستند تا پایان زمان طرح خبر داد و افزود: ادارات دولتی برابر بخشنامه صادره معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی حداکثر با یک سوم نیروهای اداری و به صورت شیفت بندی خدمات رسانی خواهند کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه برگزاری هرگونه مراسم که موجب تجمع افراد شود (اعم از رسمی و غیر رسمی) ممنوع است گفت: تردد خودروهای امدادی و درمانی، پلیس، حمل بار، کالاها، مایحتاج مردم، سوخت مشمول ممنوعیت‌ها نمی‌شود.
وی با اشاره به اینکه محدودیت حداکثری در جابجایی مسافر با هواپیما، قطار و اتوبوس‌های بین شهری ضمن اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی، اعمال می‌شود یادآور شد: طرح کنترل‌های بهداشتی در مبادی خروجی با تشخیص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با مشارکت بسیج، هلال احمر و سایر بخش‌های ذیربط در نقاط مورد نظر، اجرایی خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: ممنوعیت‌های تعیین شده شامل کارکنان دستگاه‌های دولتی که محل سکونت آنها با محل کارشان در یک نقطه قرار ندارد نمی‌شود و تیم‌های تشخیصی مستقر در مبادی کنترلی با احراز موضوع نسبت به صدور تردد این دسته از کارمندان اقدام می‌کنند
وی با بیان اینکه به منظور تضمین اجرای طرح، خودروهای افراد متخلف از این مقررات به مدت یک (۱) ماه با اخذ کلیه هزینه‌های جانبی توقیف می‌شود افزود: همچنین جریمه نقدی به مبلغ پانصد هزار تومان و پلمپ واحدهای صنفی متخلف با هماهنگی سازمان تعزیرات حکومتی به مدت یک ماه، در دستور کار قرار دارد.

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۰۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۹ ب.ظ

دیدگاه


− 4 = سه