وزير کشوردر خوي:

روند بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی مطلوب است

روند بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی مطلوب است

گروه خبر:وزیر کشور با ابراز رضایت از فعالیت های صورت گرفته برای بازسازی و کمک‌ به ساخت و ساز در مناطق زلزله زده خوی گفت: این روند مطلوب بوده است.
به گزارش آراز آذربایجان،احمد وحیدی پس از بازدید از مناطق زلزله‌زده خوی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اقدامات بسیار خوبی در راستای ساخت دوباره واحدهای مسکونی در این منطقه صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه با توجه ویژه دولت، اعتبار خوبی برای ساخت و ساز در این مناطق به تصویب رسیده و پرداخت شده است، تصریح کرد: مردم این مناطق نگرانی نداشته باشند و مسئولان نهادهای دخیل، همواره در کنار زلزله زدگان هستند.وزیر کشور با قدردانی از اقدامات صورت گرفته در این مناطق با مدیریت استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: برنامه ریزی های خوبی در این خصوص صورت گرفته که همچنان ادامه می یابد.
وحیدی حجم خسارات زلزله ۱۳ مهر امسال در این منطقه را بالا عنوان کرده و افزود: نیاز به تخریب و بازسازی بیش از هزار و ۱۰۰ واحد، تعمیر افزون بر ‌چهار هزار واحد مسکونی و همچنین بیش از ۵۰۰ واحد دامی مقدار قابل توجهی بود که البته کار بسیار خوبی برای بهبود وضعیت منطقه صورت گرفته است.
وی در پایان با ابراز امیدواری از اینکه تا قبل از پایان سال، کار بازسازی به اتمام برسد، خاطرنشان کرد: تقریبا ساخت و ساز در همه واحدها شروع شده و برخی به سقف رسیده و سقف برخی واحدها نیز احداث شده است
۲۴ کلاس درس در مناطق محروم ارومیه به بهره برداری رسید
همزمان با سفر وزیر کشور به آذربایجان_غربی، در مراسمی ۲ باب مدرسه هر کدام با ۱۲ کلاس درس در یکی از مناطق محروم شهر ارومیه به بهره‌برداری رسید. جنگی، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در آیین بهره‌برداری از این طرح‌های آموزشی گفت: این ۲ مدرسه هر کدام ۱۲ کلاس دارند و شامل یک مدرسه ابتدایی به نام غدیر و یک مدرسه مقطع متوسطه به نام شهیدان باکری است.
در این آیین علاوه بر وزیر کشور، استاندار آذربایجان غربی، دانش آموزان و اولیای آنها، معلمان و جمعی از مسوولان فرهنگی و اجرایی استانی نیز حضور داشتند.
براساس اعلام اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان فضای این مدارس هر کدام شامل ۱۲ کلاس است که مدرسه ابتدایی غدیر در یک هزار و ۱۰۰ مترمربع فضای آموزشی و ۲ هزار مترمربع محوطه سازی با ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار در منطقه چلو چاپان ارومیه احداث شده است.مدرسه شهیدان باکری نیز در یک هزار و ۵۲۵ مترمربع فضای آموزشی با ۲ هزار مترمربع محوطه سازی و ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار استانی ساخته و آماده بهره‌برداری شد.

نوشته شده توسط admin در شنبه, ۰۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۸:۳۷ ق.ظ

دیدگاه


× 2 = دو