مديرعامل شرکت گاز استان خبرداد

احتمال قطعی گاز در آذربایجان غربی

احتمال قطعی گاز در آذربایجان غربی

گروه خبر: مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت: مصرف گاز استان با کاهش دمای هوا در شبانه‌روز گذشته از ۲۵ میلیون مترمکعب فراتر رفت و برای چندمین بار طی ماه جاری رکورد روزانه را شکست.
به گزارش آرازآذربایجان، علیرضا شیخی، با بیان اینکه میانگین مصرف روزانه هر خانوار این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه متر مکعب بیشتر شده است، افزود: امسال در مجموع ۲ میلیارد و ۶۷۰ میلیون مترمکعب گاز در استان مصرف شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸۲ میلیون مترمکعب بیشتر است.
وی با اعلام اینکه سال گذشته در مجموع ۶ میلیارد و ۶۵۱ میلیون و ۴۴۴ هزار مترمکعب گاز در استان به مصرف رسید، افزود: از این میزان ۵۶ درصد را بخش خانگی و تجاری و ۲۲ درصد در بخش نیروگاه‌ها مصرف شده بود.
شیخی با بیان اینکه در این فصل به ازای هر ۳۰۰ مترمکعب، ۴۱ تومان گاز بها پیش بینی شده است و این در حالی است که گاز بهای محاسبه شده برای همین میزان مصرف در تابستان حدود ۲۸۰ تومان است، ادامه داد: ادامه روند مصرف در استان امکان قطعی گاز را محتمل می‌کند.
وی با اشاره به طرح‌های تشویقی برای خانوارها، اظهارکرد: برای مشترکان کم مصرف که میزان مصرف ماهانه آنها از ۲۰۰ مترمکعب کمتر باشد، گاز بهای آنان صفر و رایگان خواهد شد.
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی بیان کرد: استفاده از پرده‌های ضخیم، پوشیدن لباس گرم، عایق کاری لوله‌ها و همراهی ادارات دولتی در مصرف گاز موارد مهمی است که در کاهش مصرف گاز تأثیر قابل توجهی دارند.
وی اضافه کرد: مشترکان گاز که دارای موتورخانه مرکزی برای گرمایش واحدهای مسکونی، تجاری و اداری خود هستند می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی www.nigc.ir و انتخاب گزینه طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی اقدام به ثبت درخواست کنند.
شیخی بیان کرد: طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی در بخش گاز برای مشترک رایگان بوده و هزینه‌های بهینه‌سازی موتورخانه بعد از انجام اصلاحات به وسیله شرکت‌های مجری و کنترل‌های لازم توسط شرکت ملی گاز ایران پرداخت خواهد شد.

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۹:۲۹ ق.ظ

دیدگاه


8 − یک =