مشکل صادرات ۷۵۰ هزارتن سیب درختی در آذربایجان غربی رفع شود

مشکل صادرات ۷۵۰ هزارتن سیب درختی در آذربایجان غربی رفع شود

آراز آذربایجان – رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی بر ضرورت حل مشکلات پیش روی صادرات سیب درختی در استان و ۷۵۰ هزارتن سیب ذخیره شده در سردخانه های استان تاکید کرد.
رسول جلیلی صبح سه شنبه در جلسه شورای معاونین سازمان جهاد کشاورزی استان و ادارات تابعه، با تبریک هفته بسیج بر بسیجیان سرافزارمیهن اسلامی، اظهار کرد: در شرایط کنونی اشاعه تفکر بسیجی در جامعه با مدیریت جهادی برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تأمین امنیت غذایی ضروری است.
وی ادامه داد: سازمان جهاد کشاورزی استان نیز ۷۲ شهید را در راه دفاع از آرمان‌های امام راحل و دستاوردهای انقلاب اسلامی تقدیم کرده است و اکنون نیز نیروهای بسیجی سازمان همچون زمان ۸ سال جنگ تحمیلی خود را در برابر تهاجم دشمنان خارجی و توطئه‌های داخلی آماده می‌سازند.
جلیلی تصریح کرد: سالانه بیش از ۶۰۰ هزار تن گندم در استان با کیفیت متوسط و بالا در استان تولید می‌شود که مازاد نیاز استان بوده و هیچ گونه مشکلی در تولید گندم استان وجود ندارد و کمبود نان در واحدهای نانوایی به علت اختلاف قیمت آرد یارانه‌ای در بازار آزاد است.
وی ادامه داد: کمبود و افزایش قیمت گوشت مرغ در طی هفته‌های اخیر به علت عدم عرضه موقت جوجه یک روزه در طی مهر ماه در کشور بوده که این امر با جوجه ریزی بیش از ۴ میلیون قطعه‌ای در آبان ماه سال جاری در استان به زودی برطرف می‌شود.
جلیلی اضافه کرد: بیش از ۴۵۰ تن گوشت مرغ منجمد در استان در هفته‌های اخیر توزیع شده است که بیش از ۷۰۰ تن نیز آماده توزیع توسط شرکت پشتیبانی امور دام استان است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تاکید کرد: بیش از ۷۵۰ هزار تن سیب درختی درجه ۱ و۲ در سرخانه‌های استان ذخیره سازی شده است که ضروری است تمهیدات لازم برای صادرات این محصول توسط مسئولان اجرایی دستگاه‌های ذیربط انجام شود.
جلیلی اضافه کرد: مشکل تعهد سپاری ارزی صادرکنندگان سیب درختی موجب کاهش رغبت صادر کنتدگان شده و برای حل مشکلات صادراتی در اسرع وقت باید تمهیداتی اندیشیده شود.
وی همچنین خاطر نشان کرد: قاچاق دام در استان از مشکلات افزایش قیمت گوشت قرمز در ماه‌های اخیر بوده که ضروری است اقدامات لازم از طریق مراجع ذی صلاح با جدیت پیگیری شود.
۵ آذرماه امسال چهلمین سالگرد تشکیل بسیج به فرمان امام راحل است؛ بسیج در روز ۵ آذر سال ۱۳۵۸ به فرمان امام راحل تشکیل شد.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۰۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۴ ب.ظ

دیدگاه


چهار × 3 =