مجتمع گردشگری “خلیل باغبان” هفته دولت در ارومیه افتتاح می‌شود

مجتمع گردشگری “خلیل باغبان” هفته دولت در ارومیه افتتاح می‌شود

آراز آذربایجان-مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌ غربی گفت: مجتمع گردشگری خلیل باغبان ارومیه با اشتغال ۴۰ نفر در شهریور امسال و همزمان با هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
جلیل جباری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به پروژه‌های افتتاحی هفته دولت امسال در آذربایجان‌ غربی اظهار داشت: مجتمع گردشگری خلیل باغبان ارومیه با اشتغال ۴۰ نفر در شهریور امسال و همزمان با هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌ غربی تصریح کرد: همچنین یک هتل با اشتغال ۲۸ نفر در ارومیه و یک هتل دیگر در قطور خوی با اشتغال ۲۲ نفر در همین ایام افتتاح می‌شود.
وی از افتتاح سه اقامتگاه بوم‌گردی در سردشت خبر داد و بیان کرد: همچنین مجتمع سلامت و تندرستی ارومیه با اشتغال ۱۲ نفر آماده بهره‌برداری قرار گرفته است.
جباری گفت: در شهریور امسال دو شرکت خدمات مسافری و گردشگری در ارومیه و یک شرکت در بوکان افتتاح شده و به مردم خدمات‌رسانی می‌کنند.
وی در ادامه از مرمت پنج پروژه‌ تاریخی با حجم سرمایه‌گذاری ۸۸ هزار و ۷۰۰ میلیون ریال خبر داد و بیان کرد: این پروژه‌ها برای ۱۲۱ نفر ایجاد اشتغال می‌کند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی افزود: همچنین مرمت کاخ‌موزه باغچه جوق ماکو، مرمت موزه علم و فناوری ارومیه، مرمت مقبره آل یعقوب چالدران، مرمت راسته پنیرفروشان ارومیه و نیز رونمایی اشیای مرمت شده ارومیه-خوی در شهریور امسال انجام می‌شود.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۵ ب.ظ

دیدگاه


− سه = 5