۷گام برای رسیدن به موفقیت در زندگی

۷گام برای رسیدن به موفقیت در زندگی

گروه خانواده وسلامت:سعی کنید از تجربیات دیگران در زندگی بهره ببرید و ریسک های عاقلانه بکنید همچنین از شکست نترسید که عامل رسیدن به موفقیت همین شکست است.
موفقیت در زندگی چگونه میسر می شود؟
همه ی آدم ها در زندگی شکست می خورند اما واکنش ما نسبت به شکست مهم است،مهم این است که شکست را نپذیریم و دوباره بلند شویم و دنبال موفقیت در زندگی باشیم. زمانی که با موانع مواجه می شوید، باید تصمیمی بگیرید… مبادا اجازه دهید تا بهانه ای برای شکست تان باشند یا آنها را به داستان موفقیت خود تبدیل می کنید؟
وقتیکه دارای نگرشی درست باشید، شکست برای شما درس زندگی خواهد بود. فراموش نکنید که برخی از بهترین درس ها در زندگی، سخت ترین درس هایی هستند که باید آنها را بپیذیرید و نسبت به آنها نگرش صحیحی داشته باشید ، این درس ها انعطاف پذیری و میزان میل شما به یادگیری را به چالش می کشند پس اگر آنها را هر چه زودتر نپذیرید، برای شما در لیست همان سخت ترین درس ها خواهند ماند و به بهترین درس ها تبدیل نمی شوند .
۱٫ تعیین اهداف برای موفقیت در زندگی:
افرادی که می دانند که چه چیزی می خواهند و البته برای رسیدن به اهدافشان برنامه ریزی کرده اند، عموما شادتر از کسانی هستند که فقط اجازه می دهند که زندگی برایشان اتفاق بیفتد. این دانش جدید نیست ، منتظر اتفاقی از بیرون نباش که تو را خوشحال کند، هنگامی که تصمیم می گیری، جهان نقشه می چیند که این اتفاق بیفتد.
۲٫ موفقیت در زندگی با عدم ترس از شکست:
طوری که اغلب ما در زندگی هایمان یاد گرفته ایم، این است که شکست چیز بدی است. شکست تقریبا همیشه روبروی موفقیت قرار می گیرد با این حال بدون شکست راه های کمی برای موفقیت را خواهید دانست. هیچ کس تا به حال همه کارها را کاملا درست انجام نداده است. اما اکثر افرادی که برخی از موفقیت ها را تجربه کرده اند، در برخی موارد شکست خورده اند.
۳٫ تجربه ریسک در حد عاقلانه برای موفقیت در زندگی:
وقتی که ریسک کنید زندگی بیشتر سرگرم کننده و هیجان انگیز می شود، در پایان روز حقیقت این جمله وجود خواهد داشت، “هیچ چیز جالب توجهی وجود ندارد، هیچ چیزی به دست نیامد.”اما باید توجه داشته باشید که ریسک را نباید به خاطر ریسک بودنش پذیرفت ؛ موقعیت ها ممکن است در بزنند، اما ممکن است خیلی منتظر نمانند. آماده باشید با اولین در زدنش وارد یک ماجراجویی شوید. یک زندگی موفق شامل عدم پشیمانی نسبت به ریسک های انجام شده است پس در انتخاب ریسک عاقلانه عمل کنید.
۴٫ برای موفقیت در زندگی یادگیری را متوقف نکنید:
هرچه بیشتر بدانید، بیشتر متوجه می شوید که نمی دانید. آموزش رسمی فقط سطح را می خراشد و این یک قطره از توانایی ما برای یادگیری است. دانش، بدون توجه به اینکه چقدر ممکن است ناچیز به نظر بیاید، به ما یک دلیل برای بیرون آمدن از رختخواب در صبح ها می دهد. با علمتان مانند دوست جدیدتان رفتار کنید. زندگی ما خیلی قشنگ تر و خوشایندتر خواهد بود، اگر هر روز یک دوست جدید پیدا کنیم.
۵٫ ساکن و بی تحرک نمانید:
موفقیت یک روند است – یک رویداد نیست ؛ برخی اهداف ممکن است یک شبه اتفاق بیافتند. بعضی دیگر نیاز به زمان بیشتری دارند، انرژی و هم ترازی با سیارات! دلسرد نشوید.طبق برنامه خود پیش بروید. پیشرفت خود را ارزیابی کنید و اصلاحات را نیز انجام دهید. هدف خود را از ذهنتان حفظ کنید و پای خود را نیز محکم حفظ کنید. اگر شما در تلاش برای رسیدن به هدفی هستید، قطعا موانعی وجود خواهد داشت.من آنها را داشته ام، همه آنها را داشته اند اما موانع لازم نیستند که شما را متوقف کنند. اگر به سمت یک دیوار فرار کردید، به اطراف آن نروید و تسلیم نشوید، یاد بگیرید که چگونه می توان از آن بالا رفت، از آن بالا بروید یا در اطرافش راهی را جستجو کنید.
۶٫ برای رسیدن به موفقیت یک زندگی متعادل داشته باشید:
در زندگی ما دائما به جهات مختلف کشیده می شویم. خانواده، کار، مدرسه، ایمان، جامعه، و غیره. ممکن است به همه چیزها باهم توجه داشته باشید. به اندازه کافی زمان در یک روز نداریم که برای هر تقاضایمان قدم برداریم با این حال، در طول زمان – و طولانی – به یک زندگی متعادل می رسیم.یک زندگی متعادل باید شامل انجام کار خوب در شغل خود باشد ؛ صادقانه پول دراوردن در یک روز صادقانه کاری. تعادل به معنای بودن در کنار خانواده است ، افراد کمی می توانند به میزان دلخواهشان کنار خانواده شان باشند اما صرف “زمان با کیفیت” در خانواده، خانواده را سالم و خوشحال نگه می دارد.تعادل به معنی داشتن زمان برای خودتان و شارژ باتریتان است و به معنی خدمت به جامعه و پس دادن اش است ؛ تعادل به معنای تغذیه روح از طریق دین و / یا معنویت است.
۷٫ یک دفترچه یادداشت با خود داشته باشید:
به گزارش آراز آذربایجان به نقل از نمناک،زندگی ما شلوغ و مشغول تر است ؛ در طول یک روز، ایده ها، راه حل ها و تجلی داریم و اگر ما راهی برای گرفتن آنها نداریم، خطر این پیش می آید که آنها را از دست بدهیم. یک نوت بوک، چه هاردکپی یا چه الکترونیکی، به ما کمک می کند تا افکارمان را ثبت کنیم، ذخایر روانی خوب را آزاد کنیم و به یک ایده یا راه حل دیگری برسیم.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۹:۴۶ ق.ظ

دیدگاه


هفت × = 49