نماينده مردم مهاباد در مجلس شوراي اسلامي:

وزارت جهاد کشاورزی با نهاده های دام و طیور بازار سیاه تشکیل می‌دهد

وزارت جهاد کشاورزی با نهاده های دام و طیور  بازار سیاه تشکیل می‌دهد

گروه خبر:عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: وظیفه وزارت جهاد کشاورزی تامین نهاده‌های مورد نیاز دامداران و مرغداران در شرایط اضطراری است اما در این زمینه ضعیف عمل کرده و هم اکنون نهاده‌هایی با قیمت پایین را وارد کشور کرده است و در موقع گرانی در اختیار دامداران و مرغداران قرار می‌دهد و یا حتی به صورت گران نیز در اختیار مصرف‌کننده قرار نداده و بازار سیاه تشکیل می‌دهد.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی افزود: مشکلات کشاورزان و دامداران در مسئله کرونا در اولویت بررسی در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی قرار دارد. جلال محمودزاده ، با اشاره به بحث مشکلات زنجیره تولید و مشکلاتی که برای دامداران و کشاورزان پس از شیوع ویروس کرونا در کشور و استان رخ داده است اظهار کرد: بررسی این مشکلات در اولویت کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
وی تصریح کرد: هم اکنون محصول تولیدی دامداران و کشاورزان به سبب مشکل کروناویروس به فروش نرسیده و بنابراین اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس، این مسائل و مشکلات را مورد توجه و بررسی قرار می‌دهند.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در ادامه به مشکلات دامداران و مرغداران استان در تهیه نهاده‌های دامی اشاره کرد و گفت: از جمله مشکلات کنونی در این امر کمبود شدید نهاده‌های دامی مانند ذرت و جو است و از سوی دیگر مرغداران نیز سویا را گران‌تر از قیمت واقعی خود تهیه می‌کنند.
وی تاکید کرد: وظیفه وزارت جهاد کشاورزی تامین نهاده‌های مورد نیاز دامداران و مرغداران در شرایط اضطراری است اما در این زمینه ضعیف عمل کرده و هم اکنون نهاده‌هایی با قیمت پایین را وارد کشور کرده است و در موقع گرانی در اختیار دامداران و مرغداران قرار می‌دهد و یا حتی به صورت گران نیز در اختیار مصرف‌کننده قرار نداده و بازار سیاه تشکیل می‌دهند.
محمودزاده در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون ۶۰ درصد مرغداری‌های کشور خالی بوده و جوجه‌ریزی نمی‌کنند بیان کرد: بنابراین در فاز بعدی یعنی تا ۴۵ روز دیگر و با این شرایط، قیمت مرغ به شدت افزایش می‌یابد.
وی اظهار کرد: در هیچ کجای دنیا نیز دولت صادرات محصولات کشاورزی را ممنوع نمی‌کند و همیشه آماده صادرات است چون در این صورت همیشه مشتری‌های خارجی خود را نیز به صورت ثابت حفظ می‌کند.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: برای تحقق شعار جهش تولید در موضوع کشاورزی باید دولت زیرساخت‌های بخش کشاورزی مانند ماشین‌آلات را فراهم کرده و یا وام و تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار کشاورزان قرار دهد.
وی افزود: بی‌شک تحقق شعار جهش تولید در بخش کشاورزی دور از دسترس نیست به شرطی که دولت همراهی کرده و ضمن تامین زیرساخت‌ها، جلوی صادرات محصولات کشاورزی را به صورت تعمدی نگیرد.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۷ ق.ظ

دیدگاه


چهار − = 0