نماينده مردم مهاباد در مجلس شوراي اسلامي:

عدم نظارت بر بانک‌های خصوصی تولیدکنندگان را ورشکست کرد

عدم نظارت بر بانک‌های خصوصی تولیدکنندگان را ورشکست کرد

گروه خبر:نماینده مردم مهاباد در مجلس گفت: بانک‌های خصوصی به بهانه‌های مختلف مثل جرائم و دیرکرد از مردم سود می‌گیرند و همین امر سبب شده که بیشتر تولیدکنندگانی که از بانک‌های خصوصی وام گرفته اند ورشکسته و دچار ضرر و زیان فراوان شوند.
به گزارش آراز آذربایجان ،جلال محمودزاده ، با اشاره به تذکر دیروز خود در مجلس به رئیس‌جمهور در مورد بانک‌های خصوصی اظهار کرد: متاسفانه نظارت بسیار اندکی بر بانک‌های خصوصی وجود دارد و بر اساس قانون، باید تنها سود ۱۸ درصدی از مردم بگیرند اما بیشتر بانک‌های خصوصی بیش از ۴۰ درصد سود بانکی از مردم اخذ می‌کنند.
وی تصریح کرد: آنها به بهانه‌های مختلف مثل جرائم و دیرکرد نیز از مردم سود می‌گیرند و همین امر سبب شده که بیشتر تولیدکنندگانی که از بانک‌های خصوصی وام گرفته‌اند ورشکسته و دچار ضرر و زیان فراوان شده و کارگاهشان تعطیل شود.نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: از سوی دیگر مردمی که از بانک‌های خصوصی وام گرفته‌اند چندین برابر مبلغ وام را باید پرداخت کنند و در کل، بانک‌های خصوصی مسئول سرکیسه کردن جیب مردم هستند و بانک مرکزی و دولت نیز هیچ نظارتی بر بانک‌ها ندارند.
وی بیان کرد: متاسفانه بانک‌های خصوصی در حال تخلف بوده و قوانین و مقررات بانکی را رعایت نمی‌کنند و این نیز از لحاظ شرعی و قانونی خلاف و مخالف بانکداری اسلامی است.
محمودزاده افزود: متاسفانه برای دور زدن قانون نیز، شرکت‌های اقماری ایجاد کرده و از مردم جذب سرمایه می‌کنند و پس از آن اقدام به ساختمان‌سازی‌های آنچنانی کرده و یا وارد معاملات ملکی و عمرانی می‌شوند در صورتی که این خلاف بانکداری است.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۱ ق.ظ

دیدگاه


× نُه = 45