با حضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور؛

طرح سراسری واکسیناسیون طیور در کشور آغاز شد

طرح سراسری واکسیناسیون طیور در کشور آغاز شد

آرازآذربایجان- اجرای طرح جدید و ملی واکسیناسیون طیور روستایی برعلیه بیماری نیوکاسل، با حضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در روستای طلاتپه ارومیه به طور رسمی آغاز شد.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور عصر چهارشنبه در آیین آغاز این طرح در خصوص نحوه اجرای آن اظهارداشت: طرح ملی واکسیناسیون طیور روستایی برعلیه بیماری نیوکاسل طرح سراسری است و سالانه در ۳ دوره ۴ ماهه در مناطق روستایی اجرا خواهد شد.
علیرضا رفیعی با بیان اینکه در هر دوره واکسن مقابله با بیماری نیوکاسل به ۴۵ میلیون قطعه طیور بومی خورانده خواهد شد ادامه داد: ۶۰ سال است که بیماری نیوکاسل به عنوان بیماری مشترک انسان و طیور با وارد کردن خسارت‌های مالی فراوان مرغداران کشور را آزار می‌دهد.
وی اضافه کرد: سازمان دامپزشکی کشور با اجرای این طرح مصمم است در کانون‌های روستایی با ویروس این بیماری مقابله کند تا علاوه بر جلوگیری از ورود خسارت به روستاییان از انتشار این بیماری در مرغداری‌های صنعتی کشور جلوگیری شود.
وی با اشاره به اینکه سازمان بسیج سازندگی در اجرای طرح ملی واکسیناسیون طیور روستایی علیه بیماری نیوکاسل همکاری می‌کند بیان کرد: اجرای واکسیناسیون در این طرح رایگان است و هیچ هزینه ای از روستاییان اخذ نخواهد شد ولی اجرای آن برای سازمان دامپزشکی کشور، ۳۰ میلیارد ریال هزینه در بردارد.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور عنوان کرد: در کشور سالانه بیش از یک میلیارد قطعه جوجه‌ریزی انجام می‌شود که با اجرای موفقیت آمیز طرح ملی واکسیناسیون طیور روستایی علیه بیماری نیوکاسل و کاهش تنها یک تا دو درصدی تلفات طیور، رقم قابل توجهی به اقتصاد صنعت مرغداری در کشور کمک خواهدشد.

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۸:۳۸ ق.ظ

دیدگاه


هشت + = 9