حفظ و حراست از تولیدات داخلی بر همه واجب است

حفظ و حراست از تولیدات داخلی بر همه واجب است

گروه خبر: نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس از تولیدات داخلی حمایت کافی و وافی دارند و تمام تلاش خود را برای حفظ و حراست از آن در حیطه قوانین مجلس انجام خواهند داد.
به گزارش آرازآذربایجان ، نادر قاضی‌پور افزود: با توجه به حکم رهبری، تولید و مصرف کالای ایرانی حکم ناموس کشور را دارد و حفظ و حراست از آن بر همه واجب است.
وی اظهار داشت:ایران با توجه به تحریم های چهل ساله و قرار گرفتن در عرصه جنگ هشت ساله به راحتی می تواند با همدلی و حمایت از ولایت فقیه از تحریم های پوشالی دولت های ظالم جهان عبور کرده و با توجه با آیات قران دشمنان را به خاک سیاه بنشاند.
این نماینده مجلس گفت: دردنیا هیچ دولتی وجود ندارد که این مدت طولی تحت تحریم و کودتاهای مختلف کشور آمریکا قرار گرفته باشد و موفق از این امتحانات بیرون آماده باشد؛ بنابر این تنها راه رهایی از این مشکلات تبعیت از حکم حکومتی رهبری معظم می باشد.
وی اظهار داشت : تصویب قانون اف ای تی اف ممکن است برای چند روز موفقیت آمیز باشد ولی در طولانی مدت به ضرر انقلاب و اسلام است و نوعی محدودیت برای ارکان کشور ایجاد می کند.
وی گفت: تحریم های آبان ماه در واقع تاثیر چندانی نخواهد داشت ولی با توجه به تبلیغات وسیع دشمنان انقلاب، دودش بیشتر از آتش تحریم است.همچنین عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت حمایت از طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس، گفت: این طرح علاوه بر کاهش آلودگی هوا به کاهش آمار مرگ و میر جاده ای منجر می شود. رسول خضری با تاکید بر ضرورت تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس گفت: موضوع آلودگی هوا و لزوم استفاده از خودروهای پاک سال‌هاست که در مجلس مطرح بوده زیرا به طور مستقیم بر سلامت شهروندان و اقتصاد کشور تاثیرگذار است.نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بحث آلودگی هوا عوامل متحرک و ثابت دخیل هستند؛ عوامل متحرک خودروهایی است که به جهت آلایندگی بالا ضروری است از انرژی پاک استفاده کنند.
این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: سوخت‌های فسیلی عامل اصلی آلودگی هوای کلانشهرها است که با وارونگی هوا آلودگی ها دو چندان می‌شود.
وی یادآور شد: در کشورهای مختلف دنیا ناوگان حمل و نقل عمومی توسعه داده شده در حالی که در ایران شاهد ارائه خدمات ضعیف از سوی ناوگان حمل ونقل عمومی و در پی آن استفاده مردم از خودروهای شخصی هستیم.خضری با تاکید بر ضرورت ایجاد زمینه برای تولید خودروهای پاک، افزود: در این زمینه خودروسازها باید مورد حمایت قرار گیرند تا خودروهایی تولید شود که کمترین آسیب را برای محیط زیست داشته باشد؛ بدون شک مجلس نیز در این زمینه آماده همکاری است.
این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: امروزه در قوانین مختلفی از جمله قوانین برنامه‌های توسعه تلاش شده تا به کاهش آلودگی هوا کمک شود اما متاسفانه کمتر از ۳۰ درصد این قوانین شکل اجرایی به خود گرفته است.
خضری ثمرات استفاده از خودروهای پاک را در ابعاد مختلف توصیف کرد و کفت: استفاده از خودروهای برقی و هیبریدی می تواند علاوه بر کاهش آلودگی هوا، به ایمنی افراد کمک می کند.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم ادامه داد: ایران دومین کشور در جهان از نظر حوادث ترافیکی و جاده ای است به این معنی که بعد از بیماری‌های غیرواگیردار، خودروها دومین عامل مرگ و میر هستند که باید برای حل این معضل چاره‌ای اندیشیده شود.
وی یادآور شد: طرح ساماندهی بازار خودرو و توجه به تولید خودروهای هیبریدی و برقی جزو مواردی است که هم به حل مشکلات در حوزه آلودگی هوا و هم به استفاده از خودروهای ایمن کمک خواهد کرد بر این اساس باید هرچه سریع‌تر به نتیجه نهایی برسد؛ متاسفانه امروز شاهد هستیم حداقل استانداردها در تولید خودرو رعایت نمی شود این در حالی است که باید در بخش خودروسازی تحولات جدی رخ دهد.
خضری تصریح کرد: هر طرحی که در راستای کاهش آلودگی هوا و حمایت از خودروسازی باشد مورد تاکید و توجه نمایندگان خواهد بود اما مساله اصلی اجرای این قوانین است که بتواند شکل اجرایی به خود گیرد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از قوانین به تنهایی کافی نیست بلکه باید اعتبارات و زیرساخت‌های آن برای اجرا فراهم شود تا با کمک همه دستگاه‌های مربوطه بتوان قوانین را اجرایی کرد.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۸ ق.ظ

دیدگاه


دو × 9 =