توسعه آموزشهای مهارتی متناسب با بازار کار استانی

توسعه آموزشهای مهارتی متناسب با بازار کار استانی

آرازآذربایجان-معاون وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی گفت: مهارت آموزی نیروی انسانی در دستور کار قرارگیرد.
سلیمان پاک سرشت در جشنواره در ایین تجلیل از کارگران و کارفرمایان نمونه استانی افزود: در گذشته ثروت کشورها بر اساس ظرفیت و منابع طبیعی ارزیابی می شدند اما امروزه در محاسبات جدید این شاخص جای خود را به توان نیروی انسانی و میزان مهارت نیروی کار اختصاص داده است.
وی بااشاره به اینکه بر اساس تحقیقات انجام شده اتکا به اقتصاد تک محصولی بنیان و نهاد کشور را تضعیف می کند خاطر نشان کرد: امروزه کشورهایی که بر روی نیروهای انسانی و میزان مهارت آنها سرمایه گذاری میکنند در حوزه های مختلف موفقند،لذا باید بر روی مهارت نیروی انسانی کار شود.
پاک سرشت با تاکید براینکه مشکلات جامعه کارگری و تولید شنیده شود تا اقدامات مقتضی در راستای حل و به حداقل رساندن انها انجام شود اظهار کرد: سازمان فنی و حرفه ای مأموریت دارد جامعه کارگری را با مهارت‌های جدید با رویکرد کارآفرینی و ارتقاء مهارت آشنا کند تا اثربخشی خود را در دنیای تکنولوژی از دست ندهند.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای با اشاره به آمادگی سازمان فنی و حرفه ای در راستای مهارت افزایی کارگران براساس نیازهای هر منطقه گفت: توان مهارتی استانها مورد بررسی قرار میگیرد و با تعیین خلا ها و مزیتهای موجود هر استان دستور کاری برای آموزشهای مهارتی در نظر گرفته می شود تا میزان مهارت و تخصص کارگران متناسب با نیاز صنعت و واحدهای تولیدی هر منطقه ارتقا یابد.

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱:۱۷ ب.ظ

دیدگاه


هشت + 9 =