بیش از ۳۹ هزار تن سیب درختی از آذربایجان غربی صادر شد

بیش از ۳۹ هزار تن سیب درختی از آذربایجان غربی صادر شد

آراز آذربایجان- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: طی سالجاری بیش از ۳۹ هزار تن سیب درختی از گمرکات استان به کشور های آسیایی و اروپایی صادر شده است.
محمد دهقان در خصوص روند صادرات سیب در استان اظهار داشت: طی سال جاری ۳۹ هزار و ۲۲۷ تن سیب درختی به ارزش بیش از ۵۹ میلیون دلار از گمرکات استان به کشورهای آسیایی و اروپایی صادر شده است.
وی افزود: عمده کشورهای مقصد برای صادرات سیب استان عراق، افغانستان، آذربایجان، پاکستان، روسیه و … است که برای توسعه صادرات و افزایش سهم بازار در دیگر کشورها در تلاش هستیم تا بازارهای جدیدی برای این محصول شاخص استان ایجاد کنیم.
دهقان اضافه کرد: آذربایجان غربی برای تأمین سیب مورد نیاز شب عید ۱۲ استان به عنوان استان معین معرفی شده است، که سیب مورد نیاز ۱۲ استان برای شب عید ۸ هزارتن پیش بینی و از طریق آذربایجان غربی تأمین شده است و نیز سیب مورد نیاز داخل استان برای مصرف عید ۸۰۰ تن است.
وی عنوان کرد: امسال صادرات کلی از گمرکات آذربایجان غربی بیش از یک هزار تن به ارزش بیش از یک هزار و ۴۲۰ میلیون دلار بوده و بیشترین صادرات از لحاظ وزنی از گمرک رازی و به لحاظ ارزشی از گمرک سرو انجام شده است.

نوشته شده توسط admin در شنبه, ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱:۰۳ ب.ظ

دیدگاه


چهار × 7 =