استاندار:

بیماری کرونا در آذربایجان غربی در اوج خود قرار دارد

بیماری کرونا در آذربایجان غربی در اوج خود قرار دارد

گروه خبر:استاندار آذربایجان غربی با اشاره به روند افزایشی بیماری کرونا در استان گفت: بیماری کرونا در استان در اوج خود قرار دارد و در صورت تداوم این روند با کمبود نیروی انسانی متخصص در بیمارستان ها مواجه خواهیم شد.
به گزارش آراز آذربایجان، محمدمهدی شهریاری درگفت و گوی ویژه خبری شبکه دو سیما، کاهش حساسیت ها، بی تفاوتی مردم در رعایت اصول بهداشتی و کاهش نظارت را از جمله دلایل افزایش بیماری کرونا در استان دانست و افزود: برای مدیریت هرچه بیشتر بیماری کرونا ضمن اینکه پشتیبانی های لازم دارویی و تخت های بستری انجام گرفته، بیمارستانهای خصوصی نیز بسیج شده_اند.وی با قدردانی از تلاش کادر درمان و پرستاری و پزشکی در هفت ماه گذشته برای درمان بیماران کرونایی تصریح کرد: رعایت اصول بهداشتی کلید قطع شیوع کروناست.شهریاری ادامه داد: مردم در اجرای مصوبات ستاد استانی و ملی مقابله با کرونا باید اهتمام جدی داشته باشند.
محمدمهدی شهریاری با اشاره به شهادت یک کادر درمانی در شهرستان بوکان در مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت: خوشبختانه وضعیت مبتلایان کادر درمان به ویروس کرونا مناسب است و مشکلی در این راستا تا به این لحظه وجود ندارد ولی در صورت ادامه روند کنونی و افزایش چند برابری مبتلایان به کرونا با کمبود نیرو در بیمارستان‌ها مواجه خواهیم شد.
وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی برای بستری بیماران کرونایی در آذربایجان‌غربی اخصاص یافته است، افزود: دولت تدبیر و امید عملکرد قابل قبولی در ایجاد زیرساخت‌های درمانی در منطقه داشته ولی در برخی مواقع آمار مبتلایان به کرونا در یک شهرستان به یکباره افزایش می‌یابد که همین موضوع سبب تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها می‌شود.
وی تغییرات آب هوا را یکی از دلایل افزایش آمار مبتلایان به کرونا دانست و گفت: مسافرت‌های چند هفته گذشته و برخی موارد دیگر از دیگر عوامل افزایش این آمار است.
شهریاری اما دلیل اصلی افزایش چشم‌گیر مبتلایان به کرونا در استان را بی‌تفاوتی مردم، کاهش حساسیت و عمکلرد ضعیف دستگاه‌های نظارتی عنوان کرد.وی در پایان با قدردانی از کادر درمان در بیمارستان‌ها گفت: قطع یقین اگر جهاد پزشکان، پرستاران، نیروهای خدماتی و کادر درمان نباشد موفقیتی در شکست دادن ویروس کرونا حاصل نخواهد شد.

نوشته شده توسط admin در شنبه, ۱۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۸:۵۰ ق.ظ

دیدگاه


+ یک = 8