مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان غربی:

آبرسانی به پادگان شهید آبشناسان ارومیه/مردم نگران آب شرب نباشند

آبرسانی به پادگان شهید آبشناسان ارومیه/مردم نگران آب شرب نباشند

آراز آذربایجان – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: آب شرب پادگان شهید آبشناسان ارومیه طی روزهای آینده با استفاده از یک رشته انشعاب معمولی آب و تعبیه شیر تامین می شود.
علیرضا رضوی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص مشکل و اختلاف مردم در زمینه افت فشار آب روستاهای قوشچی و قولنجی ارومیه و تأمین آب شرب پادگان شهید آبشناسان ارومیه از این روستاها، افزود: آب شرب پادگان شهید آبشناسان، با استفاده از یک رشته انشعاب معمولی آب و تعبیه شیر برداشت در ورودی پادگان صورت خواهد گرفت و آب مورد نیاز به مقدار نیم لیتر از خط انتقال آب شهر قوشچی و نیم لیتر نیز از خط انتقال آب روستای قولنجی تأمین خواهد شد.
وی ادامه داد: عملیات اجرایی این طرح در مراحل پایانی قرار داشته و بهره برداری از آن در چند روز آینده آغاز خواهد شد اظهارکرد: با اتمام این طرح آب شرب نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در این پادگان و خانواده‌های آنها تأمین می‌شود.
رضوی با بیان اینکه برداشت برداشت آب از خط انتقال آب شهر قوشچی و روستای قولنجی ارومیه برای تأمین آب شرب پادگان شهید آبشناسان ارتش، خللی در میزان آب شرب مورد نیاز مردم ایجاد نمی‌کند افزود: مردم روستاهای قوشچی و قولنجی هیچ گونه نگرانی از بابت افت فشار آب نداشته باشند.
رضوی با بیان اینکه به دلیل لب شور شدن آب منطقه، نیروهای نظامی مستقر در پادگان شهید آبشناسان و خانواده‌های آنها با مشکل مواجه شده بودند، اضافه کرد: آب مورد نیاز برای مصارف بهداشتی در داخل پادگان موجود است و انشعاب مذکور، صرفاً برای تأمین آب شرب در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی عنوان کرد: در حال حاضر میزان تولید آب شرب شهر قوشچی از محل دو حلقه چاه، ۱۷ لیتر در ثانیه و روستای قولنجی نیز ۲۲ تا ۲۵ لیتر در ثانیه است و مشکلی در تأمین و نیز افت فشار آب شرب در این مناطق وجود ندارد.
رضوی در خصوص تخریب خط لوله انتقال آب به پادگان شهید آبشناسان توسط عده‌ای از اهالی این روستاها گفت: به لحاظ بالا بودن میزان تولید آب در منطقه نسبت به میزان مصرف، مردم منطقه، هیچ گونه نگرانی از بابت افت فشار و یا کمبود آب شرب، نداشته باشند، اقدامات هنجار شکن عده‌ای قلیل، با فرهنگ مردم منطقه سازگاری نداشته و مردم، همواره در عرصه‌های مختلف، پشتیبان و حامی نیروهای مسلح در تأمین امنیت کشور هستند.
رضوی با اعلام اینکه شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی، اقدام قانونی به لحاظ تخریب تأسیسات آبرسانی را برای خود محفوظ می‌دارد، از مردم خواست تا در برابر اقدامات ناهنجار و قانون شکن در تخریب اموال عمومی و خدشه دار کردن وجهه نیروهای مسلح، هوشیاری خود را حفظ کنند.
با هماهنگی‌های انجام شده، مقرر شد به میزان نیم لیتر بر ثانیه از خط انتقال آب شهر قوشچی و به همان اندازه نیز از خط انتقال آب روستای قولنجی برداشت و در قالب یک رشته انشعاب معمولی و به صورت یک شیر برداشت عمومی در ورودی پادگان، آب شرب در اختیار نیروهای مستقر ارتش جمهوری اسلامی ایران و خانواده‌های آنها قرار گیرد.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۳ ق.ظ

دیدگاه


+ 5 = شش