۷۰ درصد دروس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کارگاهی است

۷۰ درصد دروس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کارگاهی است

آرازآذربایجان،رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی گفت: ۷۰ درصد از دروس این دانشگاه به صورت عملی و کارگاهی ارائه می‌شود.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی اظهار کرد: پس از بازنگری در سرفصل دروس ارائه شده در این دانشگاه درحال حاضر ۷۰ درصد از دروس به صورت عملی و کارگاهی و ۳۰ درصد در قالب تئوری ارائه می‌شوند.
رسول خداویردی وند ادامه داد: ۷۰ درصد از دانش‌آموختگان دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی در بخش‌های مختلف صنعتی، خدماتی و واحد‌های تولیدی استان مشغول به کار هستند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر سه هزار و ۹۴۹ دانشجو در ۵۶ رشته کاردانی و ۲ هزار و ۲۳۳ دانشجو نیز در ۴۸ رشته مقطع کارشناسی ناپیوسته در چهار دانشکده فنی و حرفه‌ای استان مشغول به تحصیل هستند.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی از برگزاری نخستین همایش دانشگاه، اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی خبرداد و افزود: این همایش با هدف تقویت ارتباط دانشگاه و اقتصاد و با حضور ۲۰۰ نفر کارآفرینان استان در حوزه صنعت و در ۲۹ بهمن در ارومیه برگزار می‌شود.
خداویردی وند می‌گوید: نخستین همایش دانشگاه، اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در چهار محور دانشگاه و نقش آن در اشتغال پایدار، اقتصاد مقاومتی و تولید ملی، نقش دانشگاه در کار آفرینی و نیروی کار برای بازاریابی برگزار خواهد شد.

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۸ ق.ظ

دیدگاه


شش − 1 =