رييس کل دادگستري آذربايجان‌غربي:

پرونده شورای شهر ارومیه در مرحله تحقیقات مقدماتی قرار دارد

پرونده شورای شهر ارومیه در مرحله تحقیقات  مقدماتی قرار دارد

گروه خبر: رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: پرونده شورای شهر و شهرداری ارومیه در مرحله تحقیقات مقدماتی در شعبه بازپرسی و تحت نظارت دادستان و دادگستری آذربایجان‌عربی قرار دارد.
به گزارش آراز آذربایجان، ناصر عتباتی در دیدار پرسش و پاسخ با دانشجویان در زمینه پرونده شورای شهر و شهرداری ارومیه اظهار داشت: این پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی در شعبه بازپرسی و تحت نظارت دادستان و دادگستری بوده و تاکید به رسیدگی دقیق و عادلانه بدون فضاسازی رسانه‌ای شده است.
وی در ادامه گفت: علت‌یابی و ریشه‌یابی جرایم و حل اساسی و بنیادین علل جرم در کشور نیاز اساسی است و باید به صورت مبسوط و مفصل به این امر توجه شود.
رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی تصریح کرد: تشکیل پرونده شخصیت برای متهمین و مجرمین یکی از نکات ارزشمند قانونی است که به علت کمبود زیرساخت‌ها تاکنون به صورت کامل اجرایی نشده و لازم است در این زمینه نیز نگاه ویژه‌ای صورت گیرد.
عتباتی ادامه داد: استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش نیز در عدم بزهکاری نوجوانان و جوانان بسیار مهم بوده و همکاری‌های خوبی در این زمینه در حال انجام است.
رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی در پاسخ به سوالی در زمینه مشکلات معادن جنوب استان گفت: در این رابطه بازدید میدانی مفصل از معادن تکاب انجام و جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در این شهر با حضور بیش از ۱۰ مدیر کل استانی برگزار و تصمیمات خوبی از جمله نهادینه کردن صنایع تبدیلی، نظارت مستمر بر زیست محیط منطقه و رفع مشکلات اهالی اتخاذ شده که در حال انجام است.
وی در ادامه با اشاره به فرارهای مالیاتی گفت: این امر از حقوق عامه و در دستور کار دائمی است و به هیچ وجه مماشاتی در این موضوع نخواهیم داشت.
وی در ادامه با تاکید به کاهش جمعیت کیفری زندانها گفت: اهمیت زندان‌ها به اندازه ای است که در ماه اخیر نزدیک به ۲۰ مرتبه از زندان‌های مختلف سطح استان بازدید به عمل آمده و این روند ادامه خواهد داشت. عتباتی از همه نهادهای مردمی و خیرین و رسانه ها خواست در بحث آزادی زندانیان غیر عمد پای کار بیایند و افراد در بند را برهانند. در ادامه نیز سیدمحمود صفری فرمانده بسیج دانشجویی استان ضمن تشکر از حضور رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در جمع دانشجویان بسیجی مطالبه گر اقدامات فساد ستیز دستگاه قضا را ستود و به تغییر نگرش مردم و اعتماد سازی دستگاه قضایی اشاره کرد و گفت: مردم دوستدار عدالت هستند و اجرای عدالت موجب رضایتمندی مردم است.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۸:۴۰ ق.ظ

دیدگاه


8 × = هشت