مسئولین عالی قضایی نگاهی ویژه‌ به شرایط مرزی آذربایجان غربی داشته باشند

مسئولین عالی قضایی نگاهی ویژه‌ به شرایط مرزی  آذربایجان غربی داشته باشند

گروه خبر: مسئولین عالی قضایی کشور نگاه ویژه‌ای به این استان داشته باشند و با دید متفاوت از سایر استانها نسبت به ارائه خدمات و امکانات به این استان عنایت فرمایند.
به گزارش آرازآذربایجان ، رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی گفت: در موضوعات مالی و مهریه و جرایم غیر عمد نهایت تلاش را کرده‌ایم که کمترین زندانی را در این موضوعات داشته باشیم و باید از تاسیسات و ارفاقات قانون مجازات اسلامی استفاده مطلوب و بهینه نمود. علی اکبر گروسی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در جلسه کمیته کاهش جمعیت کیفری استان آذربایجان غربی گفت: برای اجرای سیاست‌های رئیس قوه قضاییه در ابعاد مختلف در استان همت خوبی ایجاد شده و یک عزم جهادی به تمام معنا برای پیشبرد اهداف و دستورالعملهای رئیس قوه در جریان است.
گروسی ادامه داد: در زمینه کاهش جمعیت کیفری زندانها تلاشهای بی وقفه‌ای هم در کمیته و هم توسط دادستانها و معاونت‌های دادگستری استان آذربایجان غربی و هم همکاران اداره کل زندانهای استان انجام شده است.
این مقام قضایی در ادامه گفت: نکته مهمی که در استان آذربایجان غربی وجود دارد و آن را با بسیاری از استانهای کشور متمایز می‌کند، ویژگی‌های خاص آن، از جمله مرزی بودن آن با چندین کشور همسایه و فراوانی بسیاری از جرایم مرزی و امنیتی و قاچاق می‌باشد که این امر موجب فراوانی بزهکار و در نتیجه افزایش آمار زندانیان است و می‌طلبد که مسئولین عالی قضایی کشور نگاه ویژه‌ای به این استان داشته باشند و با دید متفاوت از سایر استانها نسبت به ارائه خدمات و امکانات به این استان عنایت فرمایند.
گروسی افزود: به اکثر موضوعاتی که محکومین به علت آنها زندانی شده‌اند ورود کرده‌ایم و خصوصاً در موضوعات مالی و مهریه و جرایم غیر عمد نهایت تلاش را کرده‌ایم که کمترین زندانی را در این موضوعات داشته باشیم و از تاسیسات و ارفاقات قانون مجازات اسلامی باید استفاده مطلوب و بهینه نمود.
رئیس دادگستری استان آذربایجان غربی در ادامه گفت: از همکاران خود در کلیه محاکم استان می‌خواهم که از این تاسیسات خصوصاً مجازاتهای جایگزین حبس، آزادی مشروط، تعلیق مجازات و تعلیق تعقیب وفق قانون استفاده نمائید.
در ادامه این جلسه رحیمی مدیرکل حفاظت و اطلاعات سازمان زندانهای کشور، گفت: در بازدیدی که از زندانهای استان داشتیم دیدیم که همکاران قضایی و اداری استان در کنار هم نهایت تلاش و کوشش را برای پیشبرد کارها دارند که جای تقدیر و تشکر دارد.
رحیمی ادامه داد: الحمداله از ظرفیت‌های قانونی و تاسیسات جدید در استان آذربایجان غربی خوب استفاده می‌شود که این امر کمک شایانی به کاهش جمعیت کیفری زندانها خواهد داشت.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۹ ق.ظ

دیدگاه


− سه = 5