سیلاب و کدورت منابع آبی عامل اصلی افت فشار آب در ارومیه

سیلاب و کدورت منابع آبی عامل اصلی  افت فشار آب در ارومیه

گروه خبر:سرپرست امور آب و فاضلاب ارومیه به افت فشار و قطعی آب در شهر ارومیه اشاره کرد و گفت: عامل اصلی افت فشار و قطعی آب بارندگی‌های اخیر و کدورت آب تصفیه‌خانه‌ها است که به زودی این مشکل رفع می‌شود.
به گزارش آراز آذربایجان،صابر خسروزاد ،با اشاره به افت فشار آب در سطح شهر ارومیه، اظهار داشت: عامل اصلی افت فشار و قطعی آب بارندگی‌های اخیر و کدورت آب تفصیه‌خانه‌ها است که به زودی این مشکل رفع می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد تامین آب شرب ارومیه از طریق آب‌های سطحی و ۴۰ درصد از طریق سفره های زیرزمینی است، طی بارندگی سیل‌آسا در هفته گذشته در بالا دست سد شهرچای ارومیه، شاهد کدورت آب و گرفتگی فیلتر‌های آب تصفیه‌خانه بودیم و این امر موجب افت و قطعی آب در شهر شد.
سرپرست امور آب و فاضلاب ارومیه افزود: شهر ارومیه ۲ تصفیه خانه شماره یک و ۲ در مدار بهره‌برداری دارد که این تصفیه‌خانه ها از سد تغذیه می‌شود.
وی یادآور شد: با بارندگی اخیر کدورت آب افزایش یافته است و با توجه به اینکه تصفیه‌خانه شماره یک و ۲ که در مدار بهره برداری است و تامین منابع آب شرب شهری از این تصفیه‌خانه‌ها است و طی بارندگی اخیرفیلترهای شنی دچارگرفتگی شده و تولید راندمان تصفیه خانه کاهش یافته است.خسروزاده اذعان کرد: به احتمال زیاد در عرض یکی دو روز آینده کدورت آب کاهش یابد و به زیر ۵ برسد و مشکل افت فشار و قطعی آب که در بالا دست شهر رخ داده است رفع شود.وی خاطرنشان کرد: افت فشار و قطعی آب در مناطق بالا دست شهر ناشی از کمبود راندمان تولید تصفیه خانه های شماره یک و ۲ بوده است و افزایش دما باعث شد که ۲۵۰ ایستگاه پمپ پاژدر سطح شهر مستقر است و نیرو رسانی برق از این طریق انجام می‌شود و قطعی برق نیز بر این مشکل دامن زده و ایجاد افت فشار در سطح شهر و روستاها شده است.
خسروزاده با اشاره به اینکه منابع تولید محدود است و امسال توجه به شرایط کرونایی ۲۰ تا ۳۰ درصد مصرف آب نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش یافته است، عنوان کرد: با توجه به کمبود منابع تولید آب لازم است مردم نسبت به مصرف آب صرفه جویی کنند و الگوی درست مصرف آب را رعایت کنند.
وی در پایان اعلام کرد: با ایجاد مشکل افت فشار و قطعی آب در برخی مناطق ارومیه تانکرهای سیار آب برای تامین آب شرب در مناطق مختلف شهر آماده ارائه خدمات به همشهریان است و مردم برای دریافت خدمات می‌توانند با سامانه ۱۲۲ تماس بگیرند.

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۶ ق.ظ

دیدگاه


هفت + = 15