رييس کل دادگستري آذربايجان غربي:

حق‌آبه دریاچه ارومیه به صورت ۱۰۰ درصد تامین شود

حق‌آبه دریاچه ارومیه  به صورت ۱۰۰ درصد تامین شود

گروه خبر:رییس کل دادگستری آذربایجان غربی با بیان اینکه با توجه به شرایط مناسب این روز‌ها حقابه دریاچه ارومیه باید به صورت ۱۰۰درصد تامین شود، گفت: اقدامات قضایی گسترده‌ای در خصوص صیانت از دریاچه ارومیه با رویکرد پیشگیری در دست اقدام است.
به گزارش آراز آذربایجان، ناصر عتباتی دومین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال آذربایجان غربی با تقدیر از تمامی مدیران و متولیان که با یک نگاه صحیح و درک درست در حوزه بیت‌المال و انفال تلاش می‌کنند، گفت: آذربایجان غربی شرایط خاص و یژه‌ای از لحاظ منابع طبیعی و پوشش گیاهی دارد و خداوند نگاه و عنایت خاصی به این استان داشته است.
وی افزود: همه ما امانت‌دار این نعمت‌های الهی هستیم و باید از آن مراقبت و صیانت کنیم و اجازه، غارت، تجاوز و تعرض به آن را ندهیم، لذا این جلسه به منظور بیان دغدغه‌مندی و نیازمندی‌های اعضای جلسه در حوزه کاری خود تشکیل شده است و از روسای دادگستری و دادستان‌های حوزه‌های قضایی نیز انتظار است با هماهنگی و همفکری به تناسب و با اهداف مشخص کار را شروع و به سرانجام برسانند و هدف‌‎شان صیانت و حفاظت از بیت‌المال با برنامه و درک درست از نیازمندی‌های حوزه قضایی باشد.
تثبیت بیت المال در بستر اسناد کادستر، تثبیت مالکیت اشخاص و شهروندان که امنیت روانی آن‌ها را در بر دارد و تقویت اقدامات پیشگیرانه در حوزه کاری از دیگر تاکیدات عتباتی در این جلسه بود.رییس کل دادگستری آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت محیط زیست استان تاکید کرد: با توجه به شرایط مناسب این روز‌ها حقابه دریاچه ارومیه باید به صورت ۱۰۰درصد تامین شود. اقدامات قضایی گسترده‌ای در خصوص صیانت از دریاچه ارومیه با رویکرد پیشگیری در دست اقدام است.
عتباتی در پایان تاکید کرد باید بیت المال خط قرمز همه مجموعه باشد و هیچگونه اهمال و مماشات در حفاظت از آن پذیرفته شدنی نیست.
مجیدی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان نیز در این جلسه گفت: در سال گذشته ?? جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال با ??? مصوبه تشکیل شده که تماماً در راستای صیانت و مراقبت از اموال عمومی و انفال بوده است و اقدامات بسیار خوبی در این خصوص صورت گرفته است.
وی افزود: امسال نیز دستگاه قضایی در حوزه پیشگیری از زمین خواری و تغییر کاربری برنامه‌های ویژه‌ای دارد و ورود‌های جدی و بازدارنده در این حوزه دارد.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۹:۳۸ ق.ظ

دیدگاه


× 8 = چهل هشت