یک مسئول:

امسال ۱.۵میلیون مترمربع از معابر ارومیه آسفالت می شود

امسال ۱.۵میلیون مترمربع از معابر ارومیه آسفالت می شود

آرازآذربایجان،معاون امور زیربنایی حمل ونقل شهرداری ارومیه گفت: طبق هدف گذاری امسال، یک ونیم میلیون مترمربع از معابر و خیابان های شهر ارومیه آسفالت می شوند.
ابراهیم صفری بااشاره به اینکه در قالب یک برنامه ریزی عملیاتی که انجام شده تمامی کارخانه های شن و ماسه و تولید آسفالت حوزه عمرانی شهرداری برای آسفالت معابر و خیابان های شهر ارومیه پای کار هستند، تصریح کرد: از طریق سامانه ستاد قراردادی در مجموع به ارزش ۹۶ میلیارد تومان با دو پیمانکار با نرخ مناسب و تحویل آسفالت باکیفیت منعقد شده است که در صورت نیاز شهری از ظرفیت افزایش ۲۵ درصدی قراردادها نیز استفاده خواهد شد.
صفری بااشاره به اینکه هدف شهرداری این است که هر خیابانی که وضعیت آسفالت مناسبی ندارد از آسفالت ایمن وبا کیفیت بهره مند شود، خاطر نشان کرد: در حال حاضر در اکثر خیابان ها و معابر سطح شهرارومیه ازجمله خیابان های مولوی ۲ ، برادران فاضل ، امامت ، ابوذر ، چی چست (زنجیر)، اسماعیل زاده ، میرداماد و البرز عملیات آسفالت ریزی در حال انجام است.
معاون امور زیربنایی حمل ونقل شهرداری ارومیه یاد آورشد: یکی از برنامه های معاونت امور زیربنایی حمل ونقل شهرداری ارومیه در سال جاری توجه به خیابان های خاکی ارومیه است و باز در تلاش هستیم تا پایان سال جاری هیچ کوچه خاکی و بدون آسفالت در سطح شهر ارومیه نداشته باشیم.
وی در خصوص مدیریت آب های سطحی شهر ارومیه نیز اظهار کرد: مدیریت آبهای سطحی ارومیه دارای طرح جامع است،این طرح در سال جاری در حال به روز رسانی شدن است.
صفری افزود: لوله گذاری پشت مجموعه سیتادیوم ، اتمام ساحل سازی پارک گوللر باغی، تکمیل لوله گذاری پلی اتیلنی کوی مهندسین به طول ۱۰۰۰ متر ، اجرای خط انتقال آبهای سطحی از روبروی فلاح به ولنده ، و سپس به شبکه زهکشی( S.H.N.D) و طراحی و اجرای کامل شبکه زهکشی در جهت ساماندهی آب های سرگردان شمال غرب به روضه چایی از جمله عملیات مدیریت آبهای سطحی شهر است که در حال انجام هستند.
معاون امور زیربنایی حمل ونقل شهرداری ارومیه ادامه داد: در بارش های اخیر گلوگاه های ساماندهی رواناب های شهر شناسایی شده و لایروبی و اصلاح مفاصل کانال ها در دستور کار قرار دارد.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۲ ق.ظ

دیدگاه


× سه = 27