یک مسئول:

امسال کشاورزی آذربایجان‌غربی ۱۶ هزار میلیارد ریال خسارت دید

امسال کشاورزی آذربایجان‌غربی ۱۶ هزار میلیارد ریال خسارت دید

آرازآذربایجان،معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در سال جاری شاهد وارد شدن ۱۶ هزار میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی استان بودیم، گفت: آسیب ناشی از سیل بیشترین مشکل را در مزارع گندم استان ایجاد کرد.
عبدالله فتح اله زاده افزود: در سال جاری بیشترین میزان خسارت در محصولات گندم بوده که بیشترین آنها در شهرستان ارومیه ثبت شده است.
وی اظهار کرد: در سال جاری فقط خسارت سیل حادث شده و آتش سوزی، سرمازدگی و تگرگ گزارش نشده که با توجه به این امر، در مقایسه با پارسال وضعیت تاکنون مطلوب بوده است.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: ۵۹۶ هکتار اراضی دیم گندم و نخود به ارزش ۱۰۷ میلیارد ریال در شهرستان ارومیه، یک جایگاه دامی به ارزش سه هزار و ۳۰۰ میلیون ریال در شهرستان سلماس و ۶۰ کلنی زنبور عسل به ارزش هزار و ۲۰۰ میلیون ریال در شهرستان ارومیه دچار خسارت شده اند.
وی اظهار کرد: میزان کل خسارت اراضی زراعی و باغی در سال گذشته نیز طبق ارزیابی‌ها بیش از ۳۹ هزار هکتار سطح و ارزش ریالی آن بیش از ۱۶ هزار میلیون ریال بود، اراضی زراعی دیم نیز شامل ۱۴ هزار و ۲۸۵ هکتار با خسارت ۱۵۴ هزار و ۹۴۱ میلیون ریال و اراضی زراعی آبی به مساحت سه هزار و ۵۳۵ هکتار و خسارت ۵۹۹ هزار و ۸۲۸ میلیون ریال بوده است.
فتح اله زاده بیان کرد: اراضی زراعی باغی شامل حدود ۲۲ هزار هکتار و با میزان خسارت بیش از ۱۵ هزار میلیون ریال بوده است.
وی ادامه داد: این خسارتها بیشتر به محصولات دیم و به میزان ۶۰ تا ۷۰ درصد و به درختان هسته دار حدود ۷۰ درصد وارد شده است.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بیمه اراضی باغی در سطح ۱۱ هزار هکتار و بیمه اراضی زراعی بیش از ۲۰۲ هزار هکتار بوده است.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۴:۱۰ ب.ظ

دیدگاه


+ نُه = 11