آذربایجان غربی در رتبه دوم عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ایران جای گرفت

آذربایجان غربی در رتبه دوم عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ایران جای گرفت

گروه خبر: دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: استان سیستان و بلوچستان با ۴۹ درصد و آذربایجان غربی با ۶۰ درصد و مازندران با ۶۲ درصد کماکان مانند ماه‌های گذشته در انتهای جدول رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند.
بابک دین‌پرست، دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا امروز در پایان جلسه قرارگاه ستاد در جمع خبرنگاران گفت: براساس گزارشی که نمایندگان وزارت بهداشت ارائه کردند میانگین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کشور در بازه زمانی ۲۶ خرداد تا دوم تیرماه ۷۹٫۶۱ درصد بوده است. پروتکل‌های بهداشتی
دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: استان سیستان و بلوچستان با ۴۹درصد و آذربایجان غربی با ۶۰ درصد و مازندران با ۶۲ درصد کماکان مانند ماه‌های گذشته در انتهای جدول رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند. اما استان‌های سمنان با ۸۳ درصد، زنجان با ۸۱ درصد و یزد و خراسان جنوبی به‌طور مشترک با ۸۰ درصد رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در صدر این جدول قرار دارند.
دین‌پرست درباره میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در استان‌های کشورمان توضیح داد: آذربایجان غربی، ایلام، سیستان و بلوچستان، گیلان، مازندران و همدان بین ۴۹ تا ۶۴ درصد پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک را رعایت کرده‌اند.
همچنین ۱۰ استان اردبیل، البرز، تهران، خراسان شمالی، فارس، قزوین، قم، کرمان، کرمانشاه و هرمزگان بین ۷۱ تا ۷۶ درصد رعایت داشته‌اند، ۱۱ استان بین ۶۵ تا ۷۰ درصد و چهار استان زنجان سمنان، خراسان جنوبی و یزد بین ۷۷ تا ۸۳ درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک را داشته‌اند.
او اضافه کرد: همچنین از بازه زمانی ۲۶ خرداد تا ۲ تیرماه میانگین رعایت بهداشت فردی مناسب در کشور ?? درصد، میانگین استفاده از ماسک ۷۲ درصد، میانگین رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ۷۱ درصد و میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور ۷۴ درصد بود.
دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: از مجموعه ۳ میلیون و ۵۷۷ هزار و ۸۰۷ مرکز تهیه و توزیع عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی واحدهای کارگاهی تحت پوشش در کشور در بازه زمانی ۲۶ خرداد تا ۲ تیرماه تعداد ۲۶۹ هزار و ۳۱۸ واحد توسط تیم‌های نظارت وزارت بهداشت مورد بازرسی قرار گرفتند که در نتیجه آن ۳۰ هزار و ۴۲۴ مورد منجر به دادن تذکر و معرفی مدیران صنوف به مراجعه قضایی و ۷۸۶ منجر به پلمپ واحدها شد.
او افزود: از ۵۶۳ مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ۹۴ درصد آن اجرایی شده و طبق مصوبه ستاد ملی استان‌هایی که کم‌توجهی در ارتباط با اجرای ماموریت‌هایشان وجود داشته، مورد برخورد قرار گرفته و استان‌هایی که خوب عمل کرده‌اند مورد تشویق قرار گرفته‌اند. پروتکل‌های بهداشتی پروتکل‌های بهداشتی
به گزارش آراز آذربایجان به نقل از ایسنا، دین پرست دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: رئیس‌جمهوری و وزیر کشور در ستاد ملی کرونا در مورد استان‌های شرقی که محل ورود ویروس کرونا از کشورهای همسایه هستند، ابلاغ‌های لازم را انجام کردند و در مجموع همه دستگاه‌ها کمک خواهند کرد تا از ورود بیشتر ویروس از مرزهای شرقی به داخل کشور جلوگیری کنیم.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۰۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱:۳۷ ب.ظ

دیدگاه


نُه + 1 =