۱۸۰ واحد تولیدی راکد آذربایجان غربی به چرخه تولید باز می گردند

۱۸۰ واحد تولیدی راکد آذربایجان غربی به چرخه تولید باز می گردند

آرازآذربایجان- سرپرست سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی گفت: امسال نزدیک ۱۸۰ واحد تولیدی راکد و نیمه فعال استان به چرخه تولید باز می گردند.
محمد دهقان از شناسایی ۱۷۶ واحد تولیدی و صنعتی راکد، نیمه تمام و نیمه فعال در استان خبر داد و اظهار داشت: از تعداد ۱۷۶ واحد هدف گذاری شده ۶۷ طرح نیمه تمام با مبلغ ۸۸۳ میلیارد ریال، فعال سازی واحدهای غیر فعال ۵۴ واحد با مبلغ سه هزار و ۳۳۸ میلیارد ریال و افزایش ظرفیت تولید واحدهای نیمه فعال ۵۵ واحد با مبلغ دوهزار و ۴۹۹ میلیارد ریال است.
وی با تاکید بر اینکه تکمیل طرح‌های نیمه تمام، فعال‌سازی واحدهای راکد و افزایش ظرفیت واحدهای نیمه فعال از اهداف مهم سازمان است عنوان کرد: برای راه اندازی، فعال شدن و تکمیل این واحدها در مجموع شش هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال تسهیلات نیاز است.
دهقان عنوان کرد: در حال حاضر دو هزار و ۳۱۷ واحد دارای پروانه بهره برداری در آذربایجان غربی وجود دارد که یک هزار و ۴۱۵ واحد از این تعداد فعال و نیمه فعال و ۹۰۲ واحد راکد بوده و با تلاش‌های انجام شده ۱۸۷ واحد صنعتی و معدنی راکد به چرخه تولید بازگشته است.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی اضافه کرد: امسال در راستای تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری و شعار سال تعداد ۵۵ واحد غیر فعال صنعتی در آذربایجان غربی به چرخه تولید باز می‌گردد.
وی دهقان با بیان اینکه مدیران بانک‌های استان باید اعطای تسهیلات رونق تولید را با جدیت بیشتری پیگیری کرده و برای حل مشکلات واحدهای تولیدی تلاش کنند تاکید کرد: وضعیت طرح‌های معرفی شده به بانک‌ها باید در اسرع وقت تعیین تکلیف گردد.
دهقان با اشاره به وضعیت واحدهای نیمه تمام استان، اضافه کرد: اعطای تسهیلات به واحدهای نیمه تمام با هدف تکمیل آنها صورت می‌گیرد و در این بخش واحدهای بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی مورد تاکید است.
سرپرست صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با بیان اینکه عمده مشکلات واحدهای تولید صنعتی و معدنی کمبود سرمایه در گردش این واحدها و بدهی‌های معوق بانکی است گفت: با اقدامات صورت گرفته جهت رفع موانع واحدهای تولیدی صنعتی استان سال گذشته تعداد سه هزار و ۵۳۵ موقعیت شغلی ایجاد و یا حفظ شد.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی تصریح کرد: هم اکنون در استان آذربایجان غربی تعداد ۲ هزار و ۳۳۶ واحد صنعتی با حجم سرمایه گذاری ۵۵ هزار و ۴۱۳ میلیارد ریال و با ایجاد ۵۹ هزار و ۶۷۱ فرصت شغلی پایدار در حال فعالیت هستند.
دهقان در خصوص طرح‌های در دست اقدام استان نیز بیان کرد: تعداد یک هزار و ۴۰۵ طرح صنعتی با حجم سرمایه گذاری ۱۱۱ هزار و ۳۶۶ میلیارد ریال در حال اجرا هستند که با به بهره برداری رسیدن این طرح‌های صنعتی برای ۳۹ هزار و ۱۳۳ نفر اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد.

نوشته شده توسط admin در شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۸ ق.ظ

دیدگاه


+ 2 = ده