پیش بینی ورود ۲۰۰۰ زائر غیرایرانی به کشور برای پیاده رویی اربعین از مرز بازرگان

پیش بینی ورود ۲۰۰۰ زائر غیرایرانی به کشور برای پیاده رویی اربعین از مرز بازرگان

آرازآذربایجان-فرماندار ماکو گفت: پیش بینی میشود حدود ۲ هزار زائر غیر ایرانی جهت شرکت در راهپیمائی اربعین حسینی از طریق مرز بازرگان وارد کشور شوند.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، حسین عباسی در دومین جلسه ستاد اربعین شهرستان ماکو که با حضور مسئولین ادارات ذیربط و اعضای کمیته بازرسی و ارزیابی ستاد استانی در محل فرمانداری برگزار شد با تاکید بر اینکه استقبال از زائران غیر ایرانی عتبات عالیات در مرز زمینی بازرگان باید به بهترین شکل ممکن صورت گیرد افزود: پیش بینی می شود حدود ۲ هزار نفر از زائران غیر ایرانی از طریق مرز بازرگان جهت شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین سرور و سالار شهیدان به کشور وارد و از طریق مرز خسروی خارج شوند.
فرماندار ماکو با بیان اینکه بمنظور استقبال از زائران، موکب شهید باکری و همچنین موکب هیات عزاداری شهر بازرگان در مرز مستقر خواهند شد، اظهار کرد: جلسات اولیه در خصوص نحوه استقبال و پذیرایی از زائران با هماهنگی دستگاههای ذیربط برگزار شده است و باید تلاش کنیم شرایط مناسبی را برای تسهیل ورود و خروج این عزیزان در مرز فراهم آوریم ، چراکه هرکدام از آنها سخنگوی کشورمان در سایر مناطق خواهند بود.
به گزارش ایسنا؛ در آستانه اربعین حسینی عاشقان حسینی و زائران اربعین برای رسیدن به حرم سیدالشهدا(ع) و کربلا لحظه‌شماری می‌کنند و هرکس به نوعی این شور و شوق خود را به نمایش گذاشته و از دلدادگی به معشوق غروری وصف‌ناپذیر در اعماق وجودشان دارند. سال گذشته زائران از کشور ترکیه و هم‌چنین از شهرهای اغدیر، کارس، استانبول و توزلوجا با هماهنگی نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارزروم برای شرکت در پیاده روی اربعین حسینی از طریق مرز بازرگان وارد کشورمان شدند و امسال نیز با ورود به ایران مسیر استان‌های آذربایجان غربی، شرقی، همدان را پیموده و از طریق مرز شلمچه وارد کشور عراق می‌شوند.

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱:۴۴ ب.ظ

دیدگاه


1 × دو =