مسیرهای راهپیمایی ۱۳ آبان در ارومیه مشخص شد

مسیرهای راهپیمایی ۱۳ آبان در ارومیه مشخص شد

آرازآذربایجان- مسیرهای راهپیمایی ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در ارومیه اعلام شد.
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: محل تجمع راهپیمایی ۱۳ آبان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» از ساعت ۹:۳۰ صبح فردا /دوشنبه/ میدان ولایت فقیه تعیین شده و مسیر حرکت راهپیمایان نیز در طول خیابان امام (ره) به طرف میدان انقلاب خواهد بود.
وی اضافه کرد: زمانن آغاز راهپیمایی ۱۳ آبان امسال ساعت ۱۰ صبح در نظر گرفته شده است.
وی بیان کرد: حجت‌الاسلام حسین طیبی فر جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنران ویژه مراسم پایانی این راهپیمایی در میدان انقلاب ارومیه است.
روز ۱۳ آبان که در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.
در روز ۱۳ آبان ۱۳۴۳، ماموران رژیم شاه، امام خمینی (ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا به ترکیه تبعید کردند. در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ دانش‌آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت‌های آمریکا در ایران، راهپیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنان حمله کرد و آنان را به خاک و خون کشید. در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند. بدین ترتیب، مبارزه ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد. بنابراین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این روز را روز ملی مبارزه با استکبار نام‌گذاری کردند.
راهپیمایی ۱۳ آبان همزمان با سراسر کشور در ۱۷ شهرستان آذربایجان‌غربی برگزار خواهد شد.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۱ ق.ظ

دیدگاه


نُه − = 7