مردم آذربایجان غربی امسال ۴۰ میلیارد تومان زکات دادند

مردم آذربایجان غربی امسال ۴۰ میلیارد تومان زکات دادند

آراز آذربایجان – مدیر کل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان غربی گفت: مردم استان در سال جاری بیش از ۴۰میلیارد تومان زکات پرداخت کرده اند.
عزیز سهندی افزود: در سال جاری مردم استان بیش از ۴۰ میلیارد تومان زکات پرداخت پرداخت کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل خود که بیش از ۳۶ میلیارد تومان بود ۷۱ درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به شهرستان‌های پیشرو در پرداخت زکات در استان تصریح کرد: میاندوآب با بیش از ۷ میلیارد تومان، بوکان با بیش از دو میلیارد تومان و مهاباد با بیش از ۸۰ میلیون تومان بیشترین زکات پرداختی را داشته‌اند.
سهندی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۶۰۰ شورای زکات روستایی در استان وجود دارد، اظهار کرد: اگر هماهنگی و ارتباط خوبی بین شوراهای زکات روستایی با مسئولین زکات و مبلغین شهرستان‌ها برقرار شود باعث افزایش ۱۰۰ درصدی جمع آوری و ثبت زکات در استان خواهد شد.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان غربی یاد آور شد: ۹۱ درصد زکات جمع آوری شده صرف امور فقرا و نیازمندان و ۹ درصد آن صرف امور پروژه‌های عمرانی استان شده است.
وی ادامه داد: به کارگیری عاملین داوطلب افتخاری زکات برای تبلیغ و فرهنگ سازی زکات، بهره مند سازی هرچه بیشتر نیازمندان از ظرفیت‌های بالقوه زکات استان، تکمیل و اجرای طرح شورای زکات روستایی در تمامی روستاهای دارای دهیاری، تصویب طرح تخصیص بودجه دهیاری‌ها بر اساس عملکرد اجرایی، پیگیری پرداخت بودجه تشویقی به روستاهای زکات دهنده و اجرای طرح ویژه تبلیغی زکات در ۱۰ درصد روستاهای مشمول زکات از جمله اهداف کمیته امداد استان در سال جاری است.
سهندی افزود: متأسفانه در طی دو سال اخیر هیچ گونه تشویقی به روستاهای زکات دهنده از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان انجام نشده که پیگیر پرداخت بودجه تشویقی به روستاهای زکات دهنده هستیم.

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱:۲۴ ب.ظ

دیدگاه


× هفت = 63