طرح تغذیه رایگان در مدارس مرزی آذربایجان غربی اجرا می شود

طرح تغذیه رایگان در مدارس مرزی آذربایجان غربی اجرا می شود

آراز آذربایجان- طرح تغذیه رایگان دانش آموزان مناطق مرزی آذربایجان غربی با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال تصویب و از اول آذر امسال لازم الاجراست.
این طرح در جلسه شورای آموزش و پرورش استان تصویب و مقرر شد،۶۳ هزار دانش آموز مدارس مناطقی که در ۳۰ کیلومتری مرز قرار دارند در سه نوبت با شیر و دو نوبت با میوه پذیرایی شوند.
استاندار آذربایجان غربی در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان خواستار تحقق سهم ۵۰ درصدی وزارت آموزش و پرورش در توسعه فضاهای آموزشی منطقه شد.
محمدمهدی شهریاری با اشاره به لزوم تدوین سند توسعه فضاهای آموزشی استان افزود: با تدوین و عملیاتی شدن این سند مشکل فضا و تجهیزات مورد نیاز آموزشی استان با تامین اعتبار برای مدت ۵ تا ۱۰ سال برطرف خواهد شد.
وی افزود: در تفاهم نامه بین وزارت آموزش و پرورش و استانداری ها مقرر شده به هر میزان اعتبار استانی برای این بخش تامین شود وزارتخانه نیز معادل این مبلغ را از محل اعتبارات ملی برای آموزش و پرورش استان تامین کند.
استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: استانداری آذربایجان غربی به این تفاهم نامه پایبند است و مسئولان آموزش و پرورش باید این موضوع را پیگیری کنند و سهم وزارتخانه تحقق یابد.
شهریاری همچنین در رابطه با موضوع ارائه آموزش های پیش دبستانی در برخی مهدهای کودک گفت: مهدکودک‌هایی که اجازه ارائه دوره پیش‌دبستانی را ندارند، اگر نسبت به ارائه این امر اقدام کنند، اصولاً مرتکب تخلف شده‌اند لذا لازم است این مشکل با هماهنگی آموزش و پرورش و بهزیستی استان رفع شود.
در این نشست حسینی معاون تربیت بدنی و سلامت مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) به عنوان سند ائتلاف ملی در سال تحصیلی امسال در ۱۴۰ مدرسه نقده اجرا می شود.
همچنین بر اساس مصوبه جلسه امروز، این طرح امسال در ۶۸ مدرسه مناطق حاشیه نشین و پرخطر ارومیه نیز اجرا خواهد شد.
ارائه گزارش عملکرد شوراهای آموزش و پرورش نواحی و مناطق تابعه استان در شش ماه نخست سال ۹۷، ارائه گزارش اجرای طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان(نماد) در سطح مدارس استان و ارائه گزارشی از وضعیت اردوگاه دانش آموزی معلم از دیگر دستورات جلسه امروز شورای آموزش و پرورش استان بود.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۰۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۶ ق.ظ

دیدگاه


شش + 6 =