سرانه تخت بیمارستانی آذربایجان غربی از میانگین کشوری پایین‌تر است

سرانه تخت بیمارستانی آذربایجان غربی از میانگین  کشوری پایین‌تر است

گروه خبر: رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان ‌غربی گفت: سرانه تخت بیمارستانی آذربایجان غربی پایین تر از میانگین کشوری است.
به گزارش آرازآذربایجان ، جواد آقازاده با اشاره به تخت‌های بیمارستانی فعال در آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: آذربایجان‌غربی ۴ هزار و ۸۹۰ تخت فعال بیمارستانی دارد.
وی با بیان اینکه ۳۱ بیمارستان در آذربایجان‌غربی وجود دارد، تصریح کرد: نسبت جمعیت به تخت بیمارستانی در میانگین کشوری ۱٫۶۳بوده و این رقم در استان ۱٫۵۷ است.
این مقام‌مسوول با بیان اینکه ضریب اشغال تخت بیمارستان‌ها در کل مراکز استان ۱۰۰درصد نبوده است، اذعان کرد: با تمهیدات صورت گرفته توسط مراکز درمانی برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در پذیرش بیماران و به منظور مدیریت وضعیت موجود، اولویت پذیرش با بیماران اورژانسی است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌ غربی برای افزایش تخت ‌های بیمارستانی به پروژه‌ های در حال توسعه و یا احداث آذربایجان‌ غربی اشاره کرد و افزود:در راستای افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی، پروژه‌های فاخری از جمله بیمارستان جامع زنان، بیمارستان ۳۰۹ تختخوابی ارومیه، بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی مهاباد، ۶۴ تختخوابی اشنویه، بیمارستان ۶۴ تختخوابی پیرانشهر، ۱۶۰ تختخوابی سلماس و بیمارستان ۶۴ تختخوابی تکاب اشاره کرد.
آقازاده ادامه داد: توسعه ۱۰۰ تخت بستری در بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان نقده توسعه ۳۷ تخت بستری در بیمارستان شهیدراثی شهرستان شاهین دژ از دیگر اقدامات انجام گرفته در راستای کمبود سرانه تخت بیمارستانی استان است.
آقازاده با اشاره به موانع اجرای پروژه‌های بیمارستانی، اذعان کرد: عدم تأمین و تخصیص به‌ موقع اعتبارات درزمان اولیه پیمان و در بعضی مواقع ضعف پیمانکاران در اجرای پروژه‌ها که می‌تواند ناشی از افزایش قیمت‌ها در طول مدت پیمان و عدم ابلاغ به موقع بخشنامه مابه التفاوت ارزی باشد، از جمله مشکلات پیش روی پروژه‌های اجرایی است.وی عنوان کرد: تلاش تمام همکاران در مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان‌های استان، کم کردن درد‌ مراجعه کنندگان و مداوای بیماران با بهره‌برداری از تمام امکانات است و اگر مشکلی پیش آمده باشد باید مورد بررسی قرار گیرد.
آقازاده با اشاره به اقدامات انجام شده برای خرید تخت بیمارستانی، افزایش نیرو و کادر بیمارستانی برای ارتقای سطح کیفی بیمارستان‌های دولتی، خاطرنشان کرد: با رایزنی‌ها و تعاملات انجام شده، ۹۰۰ مجوز استخدام پیمانی درخواست شد که در نهایت۲۹۵مجوز به دانشگاه اختصاص یافت که مراحل جذب و به‌کارگیری این نیروها در حال طی روند قانونی است.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳ ق.ظ

دیدگاه


× نُه = 27