رئیس جمهور تا ساعت ۱۱ شب چکار می کند که ما تاثیرش را نمی بینیم

رئیس جمهور تا ساعت ۱۱ شب چکار می کند که ما تاثیرش را نمی بینیم

مصطفی داننده
گروه گزارش : واعظی مردی که این روزها همه جا کنار روحانی است گفته است:» رییس جمهور تا ۱۱ شب کار می‌کند. ایشان هم مانند همه ما صبح ساعت ۷:۳۰ الی ۸ که می‌آید تا ساعت ۱۰ الی ۱۱ شب به یک مقدار از کارهای کشور می‌رسد و توقعات از ایشان هم الی‌ماشاءالله است.«
درزمان احمدی نژاد هم اطرافیان او می‌گفتند که ۱۴ تا ۱۶ ساعت کار می‌کند. سوال این است که این تا ۱۱ شب کار کردن و آن ۱۶ ساعت چه تاثیری در زندگی مردم داشته است؟
ما راضی بودیم رییس جمهور در روز ۵ ساعت کار کند اما کار و تصمیمات او در زندگی مردم تاثیر مستقیم داشته باشد و زندگی آنها را تغییر دهد.
برخی از نمایندگان مجلس انگلستان دربحبوحه جنگ جهانی دوم به نخست وزیر چرچیل اعتراض کردند که کشور درگیر جنگ است و تو ظهرها می‌خوابی!
چرچیل اما معتقد بود خواب های بعدازظهرش کلید طلایی موفقیت او در اداره مملکت بوده است.
او در کتاب خاطراتش آورده است:» طبیعت برای انسان اینطور در نظر نگرفته که از ساعت ۸ صبح تا نیمه شب بدون تجدید قوا بیدار باشد، خوابیدن حتی اگر تنها ۲۰ دقیقه طول بکشد کافی است تا تمام نیروهای حیاتیمان را دوباره بازیابی کنیم«.
در ایران آنقدر دولت بزرگ است و همه امور به دامن دولت گره زده شده است که رییس جمهور، برای اداره امور و رسیدن به خرج و برج دولت، وقت کم می‌آورد.
رییس جمهور در ایران باید نگران همه چیز و همه کس باشد. واقعا اگر اداره بخش‌های مختلف کشور در ید بخش خصوصی بود، دیگر احتیاج نبود روحانی یا هر رییس جمهور تا ۱۱ شب یا بیش تر از آن کار کند.
آب در هاون کوبیدن هم کار است اما هیچ ثمری برای کسی ندارد. کار کردن زیاد همیشه هم امر پسندیده‌ای نیست. شما جراحی را که ۲۴ ساعت کار می‌کند مورد ستایش قرار می‌دهید و به او اعتماد می‌کنید؟ قطعا نه. چون او بعد از ۲۴ ساعت کار یک خواب آلود متحرک است که ممکن است قلب را به جای کلیه از بدن انسان خارج کند.
واقعا چرا باید رییس جمهور در همایش‌ها حاضر شود و سخنرانی کند؟ از همایش در مورد کشاورزی تا سعدی و حافظ یک پای ثابت دارد و آنهم رییس جمهور است.
اتفاقا بیان اینکه رییس جمهور زیاد کار می‌کند یک عیب بزرگ است و نشان می‌دهد که چقدر دولت و نهادها در ایران فشل هستند که رییس جمهور برای رتق و فتق امور مجبور است تا ۱۱ شب کار کند.اگر واقعا تصمیم‌های درست برای اداره دولت گرفته شود و بنای قوه مجریه به قاعده بنا شود دیگر احتیاج نیست، به کار زیاد رییس جمهور فخر کنیم.
یه گزارش آرازآذربایجان به نقل از عصرایران؛ رییس جمهور ناخدای یک کشتی است. احتیاجی نیست او کارهای خدمه، ملوان‌ها و معاونان خود را هم انجام دهند. او باید راهبر این کشتی باشد.
Arazazarbaijankhabarname@gmail.com

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۰۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۰ ق.ظ

دیدگاه


چهار − 2 =