دلایلی که چربی های بدن تان از بین نمی_رود

دلایلی که چربی های بدن تان از بین نمی_رود

گروه خانواده وسلامت : هیچ چیز بدتر و اعصاب خوردکن تر از این نیست که هر کاری که می توانید بکنید ولی نتایجی را برای از دست دادن چربی مشاهده نکنید.
شما نمی دانید چه تغییر دیگری را باید انجام دهید تا چربی های اضافی بدن تان از بین برود، خوب پس جواب چی است. اگر موارد اصلی را دارید رعایت می کنید، یک رژیم غذایی متعادل را حفظ می کنید و ۳ تا ۵ بار در هفته ورزش می‌کنید، پس وقت این است که دیگر نواحی زندگی خود را تحت بررسی قرار دهید.کیفیت و زمان ورزش کردن یکی از عوامل موثر در از بین بردن چربی های اضافی بدن است:در ابتدا ورزش های چربی سوزی بهترین گزینه هستند.
ولی زمانی که بدن شروع به کسب نیرو می کند و خود را با سرعت ورزش شما وفق می دهد، جلسات ورزش کمتر موثر می شود. به جای اینکه بر ورزش های بدنی دوستانه ای نظیر دویدن، قدم زدن یا نرم دویدن به مدت ۴۵ دقیقه با یک سرعت قابل کنترل تکیه کنید، توجه خود را صرف ورزش با فواصل زمانی کنید. طبق مطالعه ای که صورت گرفته است، زمان و شدت ورزش نقش اساسی در چربی سوزی ایفا می کند.
به طور خلاصه، جلسات ورزش کوتاه و شدید به دنبال یک استراحت مختصر (و تکرار آن) یکی از بهترین راه ها برای تحریک چربی سوزی می‌باشد. چیزی که بیشتر است، تاثیری است که این امر روی سرعت متابولیسم شما دارد، به این معنا که ورزش های دارای شدت بالا از هر نوعی می توانند به سوختن چربی، ساعت ها حتی بعد از ورزش شما، ادامه دهند.
دومین دلیل از دست ندادن چربی های اضافی بدن این است که بدن شما نیاز به پروتئین بیشتری دارید:طبق مطالعه ای که منتشر شده است، آن دسته از افرادی که میزان جذب پروتئین خود را دو برابر کرده اند به احتمال زیاد به نسبت افرادی که این کار را نکرده اند، بیشتر چربی از دست می دهند.
از بین ۳۲ مرد و ۷ زن که یک رژیم غذایی از دست دادن وزن ۳۱ روزه را دنبال کردند، همه به یک مقدار متوسطی وزن از دست دادند، ولی افرادی که مقدار بیشتری پروتئین مصرف کرده بودند بیشترین مقدار چربی را از دست داده بودند.دنبال کردن یک رژیم غذایی پر پروتئین نه تنها باعث می شود مدت زمان بیشتری احساس سیری داشته باشید، بلکه قوای ماهیچه ها را حفظ و به از دست دادن چربی کمک می کند.استرس یکی از عواملی است که مانع از بین رفتن چربی های بدن تان می شود:استرس می تواند بدون اینکه متوجه شوید، برنامه های رژیم غذایی شما را نابود کند. بله درست است، استرس باعث می شود رژیم های غذایی ضعیف تری را انتخاب کنید. حتی شما اگر به سمت شکلات و شیرینی جات نروید، استرس می تواند چربی سوزی شما را محدود کنید.زمانی که ما تحت استرس قرار می گیریم، سطوح کورتیزول بدن ما شروع به افزایش می کنند. کورتیزول هورمونی است که بواسطه استرس تحریک می شود و در “تولید هورمون رشد و تستوسترون اختلال ایجاد می کند” که در عوض می تواند باعث کاهش رشد ماهیچه ها و به دست آوردن چربی شود. برنامه های تمرینی خود را با تمرین های کششی و یوگا در شب تغییر دهید تا ذهن و بدن شما آرامش داشته باشد.برای از دست دادن چربی، چربی بخورید:منطق این حرف کجا است؟ برای این کار تنها چربی های خوب بخورید. از چربی های ترانس و اشباع شده دوری کنید و تنها به چربی های غیر اشباع رو بیاورید، نظیر روغن ماهی، مغزها و آووکادو.
در تحقیقی که توسط دانشگاه استرالیای جنوبی صورت گرفته است، مشخص شده است که ترکیب روغن ماهی با ورزش های منظم هوازی به “بهبود بخشیدن به وضعیت بدن کمک می کند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد.” ترکیب رژیم غذایی خوب و تمرین های ورزشی است که باعث سوختن چربی ها می شود.محصولات کم چرب تاثیری در از بین بردن چربی های اضافی بدن تان ندارد:یک تلاش ناامید کننده برای صاف کردن شکم بزرگ تان قبل از تابستان، وسوسه شدن به خوردن هرگونه محصول “کم چربی” موجود است. اما مشکل این است، که این به نظر غذاهای “سالم” کمکی به چربی سوزی شما نمی کنند.
از غذا های به این صورت به نظر سالم دوری کنید و به غذاهای سالم، کامل و حتی ارگانیک رو آورید که به اهداف چربی سوزی شما کمک می کنند.برای از بین بردن چربی های اضافی بدن تان کربوهیدرات را فراموش نکنید: یک تاکتیک متداول از دست دادن وزن برای بسیاری از افراد خداحافظی کردن با نان است! ولی اگر تمرین های ورزشی خود را به چندین شب در هفته دارید افزایش می دهید، نیازمند به کربوهیدرات برای بهبود بخشیدن به عملکرد فیزیکی خود هستید. یک رژیم غذایی بدون کربوهیدرات منجر به ورزش، بیهوده بوده و مانع ماهیچه سازی و چربی سوزی می شود. کربوهیدرات ها یک منبع عالی سوخت برای بدن هستند که بدن در طول ورزش های سنگین به آن ها نیاز دارد.
یکی دیگر از عواملی که تاثیر منفی در از دست دادن چربی های بدن تان دارد، خوردن آب به مقدار بسیار کم است:آب باید بهترین دوست همیشگی شما باشد. حتی کوچکترین میزان تشنگی نشان از عدم وجود آب کافی دارد که در عوض به طور مستقیم متابولیسم شما را تحت تاثیر قرار می دهد. برای ساده تر کردن قضیه باید گفت که زمانی که ماهیچه های شما با مقدار کافی آب تغذیه نشوند، سرعت عملکرد آن ها به شدت کاهش پیدا می کند و این امر، سرعت چربی سوزی را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین به یاد داشته باشید که ۲ لیتر آب در روز یا حتی بیشتر مصرف کنید.
جابجایی چربی های بدن و تجمع آنها در مناطق نابجا از دیگر ایرادات کورتن ها به حساب می آید:مسئول آموزش کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی داروی سازمان غذا و دارو به عوارض مصرف خارج از چارچوب کورتن ها اشاره کرد. دکتر نوشین محمد حسینی در خصوص کورتن ها و مصرف بی رویه آنها، گفت: کورتن ها به گروهی از دارو ها اطلاق می شود که نام علمی آنها »کورتیکو استروئید« است و بسیار قوی بوده و در بازار دارویی به اشکال قرص، آمپول، اسپری و پمادهای موضعی عرضه می شوند.مسئول آموزش کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی داروی سازمان غذا و دارو، افزود این داروها علیرغم سودمندی های حیاتیشان برای درمان و نجات بیماران در صورت مصرف بی رویه و غیر منطقی می تواند مشکلات عدیده ای برای افراد ایجاد کند. وی با بیان اینکه »کورتیکواستروئیدها« موادی هستند که بصورت طبیعی در بدن و توسط غدد فوق کلیوی تولید می شوند، تصریح کرد: بجز موارد خاص که ممکن است سیستم ایمنی بدن در اثر بیماری علیه خودش فعالیت کند یا مواردی مثل تصادفات شدید که آسیب های جدی به اعصاب وارد می شود یا در فشار خون های ریوی و مواردی از این قبیل نیاز به تامین خارج از بدن آن وجود ندارد.
محمد حسینی با تاکید بر اینکه نحوه استفاده و مقدار مصرف این دسته از داروها باید با توصیه و نظارت پزشک صورت بگیرد، عنوان کرد: کورتن ها کارهای بسیار مهمی برای ما انجام می دهند که از جمله آنها می توان به کنترل آب بدن، الکترولیت آن و همچنین تنظیم غدد اصلی بدن مثل هیپوفیز و تیروئید اشاره کرد.
کورتن ها بر اشتهای انسان و کنترل فشار خون هم تاثیر گذار هستند و به همان میزان وسیعی که در بدن عملکرد دارند در صورت استفاده نا به جا و غیر منطقی می توانند عوارض ایجاد کنند و منجر به آسیب در بدن شوند یعنی همانطور که قند بدن و پوکی استخوان را کنترل می کنند می توانند عوارضی نیز ایجاد کنند یا با تاثیری که کورتن های طبیعی روی چشم دارند مصرف بی رویه آنها آب مروارید چشم را در بر خواهد داشت.
مسئول آموزش کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی داروی سازمان غذا و دارو همچنین از التهاب، حساسیت و نازک شدن پوست به عنوان دیگر مشکلات مصرف بی حساب و کتاب کورتن ها اشاره کرد و گفت: علیرغم تصورات اشتباه برخی افراد که کورتن های موضعی را به دلیل غیر خوراکی بودن خطرناک نمی دانند؛ مصرف غیر منطقی شان موجب نازک شدن پوست و از بین رفتن خاصیت حفاظتی پوست و افزایش زخم در سطح بدن می شود.
وی در ادامه اظهار کرد: جابجایی چربی های بدن و تجمع آنها در مناطق نابجا از دیگر ایرادات کورتن ها به حساب می آید ضمن اینکه عدم استفاده صحیح این دارو می تواند کاهش حجم عضلات را در بر داشته باشد و اینطور که عده ای به ظاهر توجه می کنند و احتباس آب و الکترولیت و ورم ناشی از آنها را چاقی به حساب می آورند نیست چرا که این ورم ها، خونریزی های زیر پوستی را در بر خواهد داشت و احتمال بالا رفتن خونریزی های داخلی را در کسانی که استعدادش را دارند افزایش می دهد.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۰۹ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۵:۰۸ ق.ظ

دیدگاه


هشت × 7 =