دستور واردات موز در قبال صادرات سیب ابلاغ شد

دستور واردات موز در قبال صادرات سیب ابلاغ شد

گروه خبر:نایب رییس اول کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: دستور واردات موز تنها در قبال صادرات سیب، از طریق دفتر مدیرکل مقررات صادرات و واردات کشور ابلاغ شد.
به گزارش آراز آذربایجان،جلال محمودزاده افزود: در راستای پیگیری اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس جهت حل مشکل صادرات سیب به ویژه محصول باغداران آذربایجان‌غربی که قطب تولید سیب کشور است، واردات موز در قبال صادرات سیب تصویب و ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: هم اکنون بیش از ۴۵۰ هزار تن سیب در سردخانه های استان مازاد بر نیاز موجود است که باید در راستای صادر شدن به بازارهای هدف اقدام شود.
نایب رییس اول کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این دستور برای جلوگیری از نابود شدن این محصول، صادر شده تا از تبدیل سیب به خوراک دام یا سیب صنعتی جلوگیری شود.
طی هفته های اخیر مشکل انباشت سیب در سردخانه های استان و نبود صادرات از جمله مشکلات کشاورزی آذربایجان غربی بود که با دستور رییس جمهوری در پی درخواست استاندار آذربایجان غربی، این مشکل در حال حل شدن است.
آذربایجان غربی با تولید سالانه نزدیک به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن سیب درختی رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است؛ این استان نزدیک ۳۰ درصد از مجموع سیب درختی کشور را تولید می‌کند.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۹ ب.ظ

دیدگاه


− 7 = دو