تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه آذر امسال به بهره‌برداری می‌رسد

تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه آذر امسال به بهره‌برداری می‌رسد

آراز آذربایجان-رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی با اعلام اینکه تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه در آذر امسال به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: این تصفیه‌خانه از طرح‌های مهم انتقال آب به دریاچه ارومیه محسوب می‌شود که با اعتبار ستاد احیا در حال انجام است.
فرهاد سرخوش با بیان اینکه این طرح هم اکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های این تصفیه‌خانه پیش‌تر خریداری شده و آماده نصب است.
وی از اختصاص تمامی اعتبارات لازم برای اتمام این طرح خبرداد و بیان کرد: بیش از یک‌هزار و ۱۳۶ میلیارد ریال برای احداث طرح تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه هزینه شده است.
رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی همچنین به اتمام فاز اول خط انتقال آب از تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه به دریاچه اشاره کرد و افزود: فاز اول این خط انتقال به طول ۱۱ کیلومتر به اتمام رسیده و فاز دوم نیز با پنج کیلومتر طول، ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی ادامه داد: ۴۳۸ میلیارد ریال اعتبار لازم برای اتمام این خط انتقال اختصاص یافته و روند اتمام این طرح ادامه دارد.
سرخوش اعلام کرد که سالانه بیش از ۵۲ میلیون مترمکعب پساب از طریق تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه به پیکره دریاچه وارد خواهد شد.
تصفیه خانه فاضلاب ارومیه در سال ۱۳۹۳ کلنگ زنی شده است که همراه با خط انتقال آب آن به دریاچه ارومیه در دی سال جاری و همزمان با سفر رییس جمهوری افتتاح می‌شود.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۳ ق.ظ

دیدگاه


چهار + 4 =