قائم مقام وزیر در مهاباد:

تامین خدمات زیربنایی مساکن مهر کشور نیازمند ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار است

تامین خدمات زیربنایی مساکن مهر کشور نیازمند ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار است

آرازآذربایجان- قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه مشکل اصلی مساکن مهر در خدمات زیربنایی است، گفت: افزون بر ۱۰۰ هزار میلیارد ریال برای خدمات زیربنایی این مساکن، اختصاص اعتبار لازم است.
احمد اصغری مهرآبادی روز پنجشنبه در جلسه مسکن مهر مهاباد افزود: دولت در بخش اتمام ساخت مسکن با مشکلی روبه رو نیست ولی در تامین خدمات زیربنایی نظیر برق، آب، گاز و دیگر خدمات با مسائلی روبه رو هستیم که درصدد رفع و حل آنها هستیم.
وی افزود: ۴۰ هزار میلیارد ریال برای ساخت مدارس، کلانتری و درمانگاه، ۴۰ هزار میلیارد ریال برای اتمام کانال کشی گاز و آب و برق و حدود ۲۶ میلیارد ریال نیز برای معابر و محوطه سازی مساکن مهر کشور نیاز است.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی هم در خصوص مساکن مهر استان به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ۵۰ هزار واحد سهم مسکن مهر استان است که تاکنون ۴۶ هزار واحد تکمیل و پیشرفت ۹۶ درصد در این بخش حاصل شده است.
ابراهیم مبارک قدم با بیان اینکه مساکن مهر در شهرهای ارومیه، سردشت و مهاباد از برنامه تعیین شده عقب است، بیان کرد: میزان پیشرفت مساکن مهر مهاباد نزدیک به ۶۷ درصد است که با همت دستگاه های مسئول تا پایان خرداد سال آینده طرح مسکن مهر در کل استان به اتمام می رسد.
وی اعلام کرد: در دهه فجر امسال ۷۰۰ واحد مسکن مهر تکمیل و تحویل مردم داده می شود.
در دولت یازدهم و دوازدهم سالانه حدود ۲۲۰ هزار واحد مسکونی مهر تحویل مردم شده در حالیکه در دولت نهم و دهم فقط ۶۹۰ هزار واحد ساخته و تحویل مردم شد.
شهرستان مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.
منبع: ایرنا

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۷:۴۲ ق.ظ

دیدگاه


هشت − 1 =