بانکهای عامل با پرداخت تسهیلات از واحدهای صنفی در آذربایجان غربی حمایت کنند

بانکهای عامل با پرداخت تسهیلات از واحدهای صنفی در آذربایجان غربی حمایت کنند

آراز آذربایجان-استاندار آذربایجان غربی گفت: دستگاه های اجرایی زمینه فعالیت سرمایه گذاران اقتصادی در آذربایجان غربی را فراهم کنند.
محمدمهدی شهریاری در نخستین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان در سال ۹۸ که در محل اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد، زمینه سازی برای جذب سرمایه گذاری را از مهم ترین برنامه های اقتصادی استان عنوان کرد و گفت: دستگاه های اجرایی باید زمینه را برای حضور و فعالیت سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی در استان فراهم کنند.
شهریاریبا بیان اینکه سرمایه گذاران فعال در این استان که نیاز به کارت بازرگانی دارند حمایت شوند افزود: بانک های عامل از اصناف و واحدهای صنفی با پرداخت تسهیلات در راستای رونق تولید حمایت کنند.
استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش موثر بخش خصوصی در بازسازی مناطق سیل زده اعلام کرد: براساس آمارها بین ۳۵ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان به مناطق سیل زده کشور خسارت وارد شده که بازسازی این مناطق و عادی شدن شرایط زندگی سیل زدگان، علاوه بر اقدامات دولت، نیازمند مشارکت مردم و بخش خصوصی است.
شهریاری با اشاره به اینکه آذربایجان غربی جزو استان های پیشتاز در کمک رسانی به سیل زدگان بوده و تاکنون ۱۶۰ کامیون حامل کمک های امدادی از این استان به مناطق سیل زده اعزام شده است اضافه کرد: در حال حاضر نیز ۷۰۰ میلیون تومان کمک نقدی با حمایت آموزش و پرورش استان جمع آوری شده که در اختیار مناطق سیل زده قرار خواهد گرفت.
شهریاری گفت: ادارات دولتی نیز در استان اقدام به جمع آوری کمک برای مناطق سیل زده می کنند که لازم است این کمک ها تجمیع و صرف تامین نیازهای اصلی سیل زدگان شود.
حسن انتظار رئیس اتاق بازرگانی ارومیه نیز در این جلسه گفت: یکی از مهمترین مسائلی که در استان باید پیگیری شود برطرف شدن ممنوعیت صادرات سیمان از آذربایجان غربی به کشور عراق است.
وی ادامه داد: باتوجه به اینکه آذربایجان غربی بیشترین صادرات سیمان را به عراق داشته حل و فصل این مشکل ضروری است.
انتظار در ادامه عدم توانایی ثبت سفارش توسط دارندگان کارت بازرگانی در آذربایجان غربی را از دیگر مشکلات این استان عنوان کرده و اظهار کرد: صادرکنندگان محصول خود را صادر می کنند ولی قادر به ثبت سفارش نیستند و حل این مشکل نیز توجه جدی مسوولان را می طلبد.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۳ ب.ظ

دیدگاه


1 × شش =