استاندار آذربايجان غربي:

باغداران آذربایجان غربی بعضا هزینه حمل محصول تا کارخانجات را ندارند

گروه خبر: استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه : باغداران آذربایجان¬غربی بعضا توانایی پرداخت هزینه حمل محصول تا کارخانجات را ندارند گفت: جبران خسارت باغداران و کشاورزان نیازمند کاری جهادی است.
به گزارش آرازآذربایجان ؛ محمدمهدی شهریاری در نشست فوق العاده مدیریت بحران به منظور بررسی وضعیت باغات خسارت دیده شهرستان ارومیه بر اثر بارش تگرگ ضمن تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی تصریح کرد: بر اساس برآوردهای اولیه سازمان جهاد کشاورزی ۳ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی و باغات شهرستان ارومیه بر اثر بارش تگرگ و جاری شدن سیل دچار خسارت شده اند.
وی افزود: از مجموع این میزان خسارت ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار مربوط به باغات و مابقی هم متعلق به اراضی کشاورزی است. شهریاری با بیان اینکه باغات سیب و انگور ۲۶ روستای شهرستان ارومیه دچار خسارت شده است ادامه داد: مدیریت بحران در سریعترین زمان ممکن نسبت به ارزیابی میزان خسارت جهت ارائه به وزارت کشور اقدام نماید.
مقام عالی استان با تاکید بر اینکه باغداران همه هزینه های لازم جهت برداشت محصول را انجام داده و متاسفانه بر اثر بارش تگرگ متحمل خسارت شدند تصریح کرد: مقرر شد تا کارخانجات کنسانتره از فردا سه شنبه ۱۹ شهریور انگور باغداران مناطق خسارت دیده را با قیمت ۱۶۰۰ تومان و سیب را نیز با نرخ پایه ۷۰۰ تومان خریداری کنند. استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه برخی باغداران توانایی پرداخت هزینه حمل محصول از باغ تا کارخانجات کنسانتره را ندارند، دستور داد تا با هماهنگی تعاون روستایی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هزینه های حمل را پرداخت کنند. شهریاری گفت: جبران خسارت باغداران و کشاورزان نیازمند کاری جهادی است و این انتظار می رود تا در مدت زمان اندک نسبت به حل مشکل باغداران و کشاورزان اقدام نمایند. مقام عالی استان در ادامه با تاکید بر ضرورت ترویج بیمه محصولات کشاورزی خاطرنشان کرد: از صندوق بیمه محصولات کشاورزی این انتظار می رود برای ترغیب کشاورزان و نیز توسعه امر بیمه فارغ از نگاه انتفاعی نسبت به جبران خسارتها در زمان اندک و به طور کامل اقدام کنند.

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۷ ق.ظ

دیدگاه


8 × چهار =