بازارچه‌های حمایت از بانوان سرپرست خانوار در ارومیه ایجاد می‌شود

بازارچه‌های حمایت از بانوان سرپرست خانوار در ارومیه ایجاد می‌شود

گروه خبر: مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: بازارچه‌های حمایت از بانوان سرپرست خانوار و ساکنان مناطق کمترتوسعه‌یافته پس از مکان‌یابی در ارومیه ایجاد می‌شود.
به گزارش آراز آذربایجان، سیدهادی طباطبایی در کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی شورای مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی افزود: ایجا بازارچه های مختلف در محلات کم برخوردار ارومیه در دستور کار جدی ما قرار دارد.
مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری آذربایجان غربی تقویت سازمان های مردم نهاد در جلوگیری از اعتیاد را مؤثر دانست و اضافه کرد: حضور این مؤسسات در کنار سایر دستگاه‌ها نقش بسزایی در کاهش معضلات اجتماعی به‌ویژه اعتیاد دارد.
مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت ویژه و وظیفه مهم سازمانهای مزدم نهاد در امر پیشگیری، مقابله و صیانت از اعتیاد اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اهدافی که باید مدنظر این سمن ها قرار گیرد، فرهنگ سازی و صیانت از افراد پس از سم‌زدایی و طی مراحل درمان است که می توانند با فرهنگسازی اشتغال معتادان بهبود یافته و خانواده های آنان نسبت به پاکتر کردن جامعه قدم بردارند.
مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری آذربایجان غربی با اشاره به لزوم هماهنگی بیشتر دستگاه‌ها و سمنها در امر مبارزه با مواد مخدر، بیان کرد: اتخاذ تدابیر مؤثر جهت جلوگیری از بازگشت بهبود یافتگان به دام اعتیاد از طریق تامین اشتغال و حمایت اجتماعی از آنان، فعال‌تر شدن این طرح ها به منظور جذب معتادان پاک شده در محیط های کاری ضروری است.
در این جلسه طرح‌های ارائه شده توسط برخی از سازمان‌های مردم‌نهاد استان در راستای مبارزه با مواد مخدر مورد بررسی قرار گرفت و ۱۱ طرح برای اجرا توسط سمن ها مصوب شد.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۲ ق.ظ

دیدگاه


× 8 = پنجاه شش