نماينده مردم اروميه در مجلس:

املاکی ها به یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن تبدیل شده اند

املاکی ها به یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن تبدیل شده اند

گروه خبر:عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه املاکی¬ها به یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن تبدیل شده¬اند گفت: قطعا افزایش تعرفه و حق کمیسیون مشاوران املاک به هیچ وجه مفید و سازنده نیست و نباید به دلیل رکود مسکن برای این قشر ارفاق مالی در نظر بگیریم.
به گزارش آرازآذربایجان ، سیدهادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس ، در واکنش به موضوعات مطرح شده از سوی مسئولان اتحادیه مشاوران املاک درباره احتمال افزایش تعرفه و کمیسیون مشاوران، گفت: به نظر من افزایش حق کمیسیون مشاوران املاک در شرایط کنونی قابل قبول نیست و این گونه اظهارنظرها تنها موجب تشدید تنش و تلاطم در بازار مسکن می شود.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا افزایش تعرفه و حق کمیسیون مشاوران مسکن به هیچ وجه مفید و سازنده نیست، زیرا در هر صورت مشاوران املاک نیز جزء این جامعه بوده و نباید به دلیل رکود مسکن برای این قشر ارفاق مالی در نظر بگیریم.
بهادری تصریح کرد: در شرایط کنونی بازار مسکن در وضعیت رکود تورمی قرار دارد، اما مشاوران املاک باید بدانند که وضعیت رکود و کاهش درآمدهای مالی برای تمام اقشار است و نمی توان برای یک قشر خاص درآمدزایی جدیدی را ایجاد کرد.
وی گفت: یکی از موضوعات مرتبط با حوزه مشاوران املاک، اصلاح سازوکار دریافت حق کمیسیون است، در شرایط کنونی مشاوران درصدی از قیمت فروش را به عنوان حق کمیسیون دریافت می کنند، حال با افزایش قیمت ها این افراد سهم بیشتری خواهند داشت، این مسئله موجب شده که املاکی ها به یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن تبدیل شوند.
عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: اصلاح سازوکار دریافت حق کمیسیون مشاوران املاک بارها در این کمیسیون مطرح شده و امیدوارم با کمک دولت، طرحی برای ایجاد ساز و کار جدید طراحی شود.

نوشته شده توسط admin در شنبه, ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲ ق.ظ

دیدگاه


× شش = 18