مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان:

۹۴ واحد تولیدی در آذربایجان‌غربی تحت تملک بانک‌ها قرار دارد

۹۴ واحد تولیدی در آذربایجان‌غربی تحت تملک بانک‌ها  قرار دارد

گروه خبر: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان‌غربی گفت: ۹۴ واحد تولیدی در استان به دلیل ناتوانی در پرداخت تعهدات مالی، تحت تملک بانک‌ها قرار دارند‌.
به گزارش آراز آذربایجان، حسن حاتمی نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: در حال حاضر، یک هزار و ۳۱۶ واحد تولیدی فعال در استان داریم که در طول حدود ۱۸ ماه گذشته شاهد رشد ۱۱۶ واحدی در این زمینه هستیم.
وی افزود: ۲۵۶ واحد غیرفعال و نیمه فعال نیز در شهرک‌های صنعتی سطح استان آذربایجان‌غربی داریم که در این زمینه هم با کاهش از ۲۷ درصد به ۱۶ درصد کل واحدهای تولیدی روبرو بوده‌ایم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: افزایش قیمت مواد اولیه واحدهای تولیدی دارای افزایش سرسام آور بوده که این مورد موجب تاثیر بر قیمت اقلام و در نتیجه گرانی در بازار شده است.وی ادامه داد: این روند موجب تاثیرگذاری بر فعالیت واحدها هم شده که مسئولان وزارت صمت و سایر مدیران مربوطه در صدد رفع این مشکلات هستند.
حاتمی بیان داشت: تلاش وزارت و مدیران در این حوزه معطوف به جلوگیری از وارد شدن فشار بر مردم و جلوگیری از بروز رکود در تولید و صنعت است که با تمام توان پیگیر این امر هستیم.
وی خاطرنشان کرد: ۹۴ واحد تولیدی در استان، تحت تملک بانک‌ها هستند که به دلیل عدم توانایی در پرداخت تعهدات مالی انجام شده و همگی در حال حاضر غیرفعال هستند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان‌غربی، ابراز داشت: پس از مصوبه سال قبل مبنی بر عدم تملک واحدها توسط بانک‌ها، تمام اقدامات با نظارت و تصمیم مستقیم ستاد رفع موانع تولید انجام می‌شود.
وی، در مورد برخی انتقادات به وضعیت مصوبات بازدید استاندار و مدیران دولتی از واحدهای صنعتی، گفت: در برخی موارد، وعده‌های داده شده در بازدیدهای استاندار توسط ادارات مختلف نیازمند تعامل و همکاری بین دستگاهی است که همین امر موجب تاخیر در اجرای مصوبات می‌شود.حاتمی، در مورد وضعیت تصفیه خانه شهرک صنعتی فاز ۳ ارومیه، ابراز داشت: در حال حاضر ۹ تصفیه خانه در شهرک‌خای صنعتی استان در حال احداث است که در این میان، تصفیه خانه فاز ۳ ارومیه، با هزینه ۲۰ میلیارد تومانی و با ظرفیت هزار و ۱۰۰ مترمکعب به پایان رسیده و در انتظار افتتاح است.
وی تاکید کرد: تنها یک درصد از فاضلاب شهر ارومیه مربوط به شهرک‌های صنعتی است که رقم ناچیزی محسوب می‌شود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان‌غربی، در پایان با اشاره به نحوه احتساب فعال یا راکد بودن واحدهای تولیدی، گفت: روند احتساب فعال بودن واحدهای تولیدی، فعالیت با ۵۰ درصد ظرفیت است که در برخی موارد حتی با ظرفیت ۲۰ درصد هم فعال محاسبه می‌شود. البته از ابتدای سال‌جاری و با همت مسئولان کشوری و استانی، در صدد افزایش ظرفیت تولید واحدهای سطح استان هستیم که به بالای ۵۰ درصد برسند.

نوشته شده توسط admin در شنبه, ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۸:۴۲ ق.ظ

دیدگاه


× 3 = دوازده