یک مسئول خبرداد

۸۲ درصد از خودروهای سنگین در آذربایجان غربی معاینه فنی کسب کردند

۸۲ درصد از خودروهای سنگین در آذربایجان غربی معاینه فنی کسب کردند

آرازآذربایجان،رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی گفت: از ۵۶ هزار و ٧۶۴ خودرو، ۴۶ هزار و ٧٧٠ خودرو معادل ٨٢ درصد، در تست‌های فنی مراکز معاینه فنی وسائط نقلیه سنگین نمره قبولی را اخذ کردند.
کاوه یاسمنی گفت: هدف از معاینه فنی خودروهای سنگین، افزایش سطح ایمنی برای کاربران جاده‌ای در محورهای مواصلاتی، کاهش ترافیک حاصل از نقص فنی خودرو و در نهایت حفظ محیط زیست در برابر آلودگی هواست که می‌تواند نقش پدافند غیرعامل در چرخه صنعت حمل و نقل جاده‌ای را نیز ایفا کند.
وی با اشاره به خدمات ارائه شده در مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین اظهار کرد: طی این ٩ ماه، ۵۶ هزار و ٧۶۴ دستگاه انواع وسیله نقلیه سنگین به ٧ مراکز معاینه فنی استان مراجعه کرده‌اند.
رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بیان کرد: امسال از مجموع وسایل نقلیه سنگین مراجعه‌کننده به مراکز معاینه فنی در سطح استان، ۴۶ هزار و ٧٧٠ دستگاه موفق به اخذ کارت معاینه فنی شده و ٩ هزار و ٩٩۴ دستگاه در انجام تست‌های مکانیزه مردود شده‌اند.
یاسمنی با بیان اینکه در مراکز فوق الذکر، علاوه بر بازدید های ظاهری آزمون‌های مکانیزه نیز انجام می‌شود، افزود: در مراکز فوق الذکر علاوه بر بازدید های ظاهری که شامل کیفیت آج لاستیک ها، شیشه ها و آینه ها، چراغ ها، کمربند ایمنی، کپسول آتش نشانی، باک ها، درب ها و موارد ایمنی داخل خودرو می‌شود، آزمون های مکانیزه شامل تست ترمز، لغزش جانبی چرخ ها، تست آلاینده ها، کیلومتر شمار و تست نور نیز انجام می‌شود.
وی خاطر نشان کرد : با توجه به متصل بودن تمامی مراکز به سامانه سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران) نتایج حاصل از تست خودروها رصد شده و در صورت عدم وجود مشکل گواهی معاینه فنی صادر می‌شود و با توجه به ارتباط سامانه معاینه فنی با سامانه صدور بارنامه و صورت وضعیت، خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشند، قادر به دریافت بارنامه جهت حمل بار و صورت وضعیت جهت نقل و انتقال مسافر در محورهای مواصلاتی نخواهند بود.
رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی در پایان اعلام کرد: امیداست با انجام صحیح معاینه فنی خودروها و کنترل سلامت فنی آنها گام موثری در افزایش ایمنی سفرهای جاده ای و کاهش آلودگی های زیست محیطی برداشته شود.

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۱۸ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۲ ق.ظ

دیدگاه


نُه − 8 =