معاون هماهنگي امور عمراني استاندار:

کلیه تالاب‌های آذربایجان‌غربی در اسرع وقت تعیین حریم شوند

کلیه تالاب‌های آذربایجان‌غربی  در اسرع وقت تعیین حریم شوند

گروه خبر: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: ۸۰درصد از تالاب‌های استان تعیین حریم شده و لازم است که باید در بقیه تالاب‌ها نیز در اسرع وقت این اقدام انجام شود.
به گزارش آراز آذربایجان، یاسر رهبر دین در جلسه بررسی زیست بوم استانی افزود: درحال حاضر نگاه ویژه ای به تالاب‌های حوزه پارک ملی دریاچه ارومیه وجود دارد ولی لازم است به تالاب‌های شمال استان هم توجه شود.
وی اظهار کرد: لازم است‌ در زمینه گردشگری و مدیریت و حفاظت از تالاب‌های اقدامات زیربنایی تدوین شود.وی ادامه داد: مدیریت فرهنگی و گردشگری تالابها موضوعی است که نیازمند توجه و تعامل دستگاههای مربوط است و لازم است که طرح جامعی برای بهره برداری پایدار از طبیعت و محیط زیست تهیه و ارائه شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی نیز در این جلسه اظهار کرد: ۴۰ تالاب فصلی و بین المللی در استان وجود دارد که ۶تالاب از مجموع آنها عضو کنوانسیون رامسر هستند.
سعید شهند اضافه کرد: امسال حق آبه تالاب‌های استان به میزان مطلوبی رها سازی شده‌است و شاهد بازگشت شادابی و سر زندگی به آنها هستیم.وی با بیان اینکه حفاظت مشارکتی از تالاب‌ها امسال در دستور کار است، اضافه کرد: این موضوع در تالاب کانی برازان بسیار مشهود است و شاهد همکاری جوامع محلی با محیط زیست در این زمینه هستیم.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۷:۵۴ ق.ظ

دیدگاه


6 − = پنج