استاندار آذربايجان غربي:

وضعیت شهرک های صنعتی استان راضی کننده نیست

وضعیت  شهرک های  صنعتی استان  راضی کننده نیست

گروه خبر: استاندار آذربایجان غربی گفت: وضعیت شهرک های صنعتی استان راضی کننده نیست و باید شهرک به شهرک، نیازمندی ها احصا و رفع آنها اجرایی شود.
به گزارش آراز آذربایجان، محمدصادق معتمدیان در جلسه بررسی مشکلات شهرک صنعتی فاز ۲ ارومیه افزود: با توجه به مشکلاتی که در این شهرک پیش روی تولیدکنندگان وجود دارد، تلاش بیشتر برای رفع آنها باید در دستور کار نهادهای مسوول قرار گیرد.
وی با اشاره به بررسی کامل مشکلات مطرح شده از سوی تولیدکنندگان شهرک صنعتی فاز ۲ ارومیه در این جلسه اضافه کرد: همه مصوبات باید در راستای رفع این مشکلات توسط مدیران بخش های مرتبط عملیاتی شود.
وی تاکید کرد: نهادهای مسوول و خدمات رسان باید کاری کنند که تولیدکنندگان فقط دغدغه تولید، توسعه و بازاریابی داشته باشند و دیگر به فکر زیرساخت ها و نیازهای شهرک صنعتی نباشند.
استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب و به تبع آن، دولت سیزدهم همواره بر موضوع پشتیبانی از بخش تولید تاکید داشته اند و بر همین اساس وظیفه ما تلاش در این بخش است، گفت: حمایت عملی از فعالان این بخش وظیفه همه ادارات در استان است.
معتمدیان با بیان اینکه موقعیت آذربایجان غربی در توسعه تجارت بین المللی بسیار ویژه و قابل توجه است، اظهار کرد: با توجه به این ظرفیت، می توان تولیدات استان را با استفاده از مسیرهای بین المللی موجود، صادر کرد که البته در این خصوص بازاریابی مناسب مورد نیاز است.
وی گفت: در راستای تامین مواد اولیه نیز باید گمرک استان زمینه ایجاد مسیر سبز برای نیازهای مواد اولیه کارخانه های فعال در استان فراهم شود.
وی با اشاره به امضای ۱۰ سند همکاری بین ایران و ترکیه در سفر اخیر رییس جمهور به این کشور افزود: اکثر مفاد این سند مربوط به آذربایجان غربی بود که می توان با به سرانجام رساندن آنها زمینه ارتقای شاخص های استان و استفاده بهتر از ظرفیت ها را فراهم کرد.
استاندار آذربایجان غربی همچنین بر حمایت از بخش خصوصی تاکید کرد و ادامه داد: دستگاه های دولتی باید به صورت عملی این امر را در دستور کار داشته باشند که البته گام های خوبی در این خصوص در استان برداشته شده که یکی از جلوه های آن، کاهش فشار بر بخش تولید با وجود افزایش درآمدهای مالیاتی و تکیه بر جلوگیری از فرار مالیاتی است.

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۰۹ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۲:۵۳ ب.ظ

دیدگاه


× 8 = هشت