معاون وزير ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري در اروميه:

مسجد جامع ارومیه قابلیت جهانی شدن را دارد

مسجد جامع ارومیه  قابلیت جهانی شدن را دارد

گروه خبر: معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: پرونده مساجد کشور برای ثبت در میراث جهانی تهیه می‌شود که مسجد جامع ارومیه نیز قابلیت قرارگیری در این فهرست را دارد.
جواد واحدی، در سفر خود به ارومیه در بازدید از مسجد جامع این شهرستان اظهارکرد: مسجد جامع ارومیه یکی از شاهکارهای معماری ایرانی_اسلامی بوده و گچ‌بری شبستان این مسجد در نوع خود بی‌نظیر است.
وی افزود: در یک سال گذشته اقدامات زیادی برای مرمت و احیای مسجد جامع ارومیه انجام شده است که جای تقدیر دارد و امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی نیز در این بازدید خاطرنشان کرد: فاز اول ساماندهی مسجد جامع ارومیه با همکاری شهرداری با اعتباری بالغ بر۴٫۵ میلیارد تومان اعتبار انجام شد.مرتضی صفری اظهار کرد: طرح احیای مسجد جامع ارومیه نیزبا همکاری دانشکده معماری دانشگاه ارومیه آماده شده و امسال نیز ۱۰ میلیارد تومان برای این پروژه اختصاص یافته است.طرح احیای مسجد جامع ارومیه با همکاری دانشکده معماری دانشگاه ارومیه آماده شده و با اختصاص اعتبار اولیه در دست اجراست.همچنین معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از قلعه تاریخی بدلبو ارومیه بازدید کرد.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۲۷ ق.ظ

دیدگاه


× 5 = چهل پنج