سهم خوب آذربایجان غربی ازلایحه بودجه۱۴۰۰

سهم خوب آذربایجان غربی ازلایحه بودجه۱۴۰۰

آراز آذربایجان- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی گفت: با توجه به شرایط آذربایجان غربی جزو استان هایی هستیم که سهم بیشتر و مطلوب تری از بودجه ۳۱ استان کشور را به خود اختصاص داده ایم.
ناصر حضرتی‌پر در خصوص جزئیات سهم استان در لایحه بودجه ۱۴۰۰ اظهارکرد: بودجه عمومی دولت در لایحه بودجه ۹۲۹ هزار میلیارد تومان است که در مقایسه با سال جاری ۴۳ درصد رشد داشته، همچنین سقف کل بودجه کشور ۲,۴۳۵ هزار میلیارد تومان هست که نسبت به سال گذشته از ۲۰ درصد رشد برخوردار است.
وی در خصوص جایگاه استان در سهم بودجه‌ای افزود: بودجه عمرانی استان با افزایش ۶۰ درصدی یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بود، در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
حضرتی در خصوص رتبه آذربایجان‌غربی در اختصاص بودجه‌های عمرانی استانی و مجموع استانی و ملی بین ۳۱ استان کشور گفت: این رتبه در حوزه بودجه عمرانی استانی، ششم، و در بودجه عمرانی کل، هفتم است.
وی با بیان اینکه اعتبارت هزینه‌ای اختصاص یافته به آذربایجان‌غربی در لایحه بودجه سال آینده ۸۶۴ میلیارد تومان اعتبار است، ادامه داد: همچنین مبلغ ۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان نیز برای دستگاه‌های دارای اعتبارات هزینه‌ای ملی در استان پیش بینی شده است.
حضرتی پر خاطرنشان کرد: علاوه بر این اعتبارات، در طول سال نیز از محل اعتبارات متمرکز ملی، ردیف‌های متفرقه، صندوق توسعه ملی، احیای دریاچه ارومیه، آب‌های مرزی و … به استان اختصاص خواهد یافت.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی گفت: درآمدهای استانی آذربایجان‌غربی در سال آینده با ۲۲ درصد رشد یک هزار و ۹۷۹ میلیارد تومان برآورد شده است.
حضرتی با بیان اینکه سهم استان در اعتبارات جاری ۸۵۰ میلیارد تومان است که با ۵۴ درصد رشد نسبت به سال گذشته همراه بوده است، ادامه داد: ۵۰۰ میلیارد تومان نیز بودجه طرح‌های ملی استان است که با احتساب این مبلغ، اعتبارات عمرانی استان به ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.
وی با اشاره به رویکردهای کلی دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در ۶محور عمده خاطرنشان کرد: اصلاح ساختار بودجه دولت با رویکرد رفع موانع تولید و تسهیل فضای کسب و کار، تقویت و حمایت از تولید داخلی به منظور گسترش صادرات غیر نفتی، توسعه مشارکت بخش خصوصی در طرح‌های زیربنایی، مقابله فعالانه با شیوع ویروس کرونا و کاهش آثار منفی اقتصادی آن، توجه به معیشت مردم با اولویت تأمین کالاهای اساسی و تسریع در تکمیل طرح‌های عمرانی با اولویت مناطق محروم از هدف گذاری‌های عمده در لایحه بودجه سال آینده هستند.

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۶ ق.ظ

دیدگاه


نُه + 2 =