وزير نيرو:

سامانه تامین حقابه دریاچه ارومیه بهمن ماه به بهره‌برداری می‌رسد

سامانه تامین حقابه دریاچه ارومیه  بهمن ماه به بهره‌برداری می‌رسد

گروه خبر:وزیر نیرو گفت: پیش بینی شده است که سامانه تامین حقابه دریاچه ارومیه در بهمن ماه سال جاری مورد بهره‌برداری قرار بگیرد که ظرفیت انتقال ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب به دریاچه با اجرای این پروژه فراهم می‌شود.
به گزارش آراز آذربایجان، علی اکبر محرابیان در جمع خبرنگاران در خصوص حضور خود در نشست کمیسیون کشاورزی، گفت: بیشتر مباحث مطرح شده در نشست کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در خصوص آخرین وضعیت دریاچه ارومیه بود، که اقدامات انجام شده در این زمینه بررسی و گزارش آن تقدیم نمایندگان شد.
وزیر نیرو، ادامه داد: یکی از پروژه های بسیار مهم برای احیای دریاچه ارومیه اجرای سامانه تامین حقابه این دریاچه است، این پروژه سال‌های گذشته آغاز شده و در تابستان سال جاری نیز از آن بازدید کردم. تونل این سامانه به طول ۷۰۰ متر در منطقه‌ای آبرفتی دچار مشکلاتی شده بود و در اثر این مشکلات در سازه تونل ایراداتی رخ داده است.
وی عنوان کرد: کارشناسان داخلی و خارجی برای اصلاح مشکل رخ داده در تونل سامانه تامین حقابه دریاچه ارومیه طرح هایی ارائه کردند که از بین آنها طرحی انتخاب و در حداقل زمان به صورت سه‌شیفت از مرداد ماه عملیات اجرایی در تونل انجام شده و درحال حاضر در مراحل پایانی آن قرار داریم.
عضو کابینه دولت سیزدهم ، گفت: پیش بینی شده است که سامانه تامین حقابه دریاچه ارومیه در بهمن ماه سال جاری مورد بهره‌برداری قرار بگیرد که ظرفیت انتقال ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب به دریاچه با اجرای این پروژه فراهم می‌شود، با به بهره برداری رسیدن دو پروژه تصفیه خانه ارومیه و تبریز نیز شاهد انتقال آب بهداشتی از این محل به دریاچه ارومیه می‌شویم.
محرابیان تصریح کرد: بخشی از طرح تصفیه خانه‌های فاضلاب تبریز و ارومیه به بهره برداری رسیده و در طول ماه‌های آینده نیز فازهای انتهایی آنها تکمیل می‌شود، با تکمیل این پروژه‌ها وظایف وزارت نیرو در این خصوص به مراحل نهایی می‌رسد./

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۸:۲۱ ق.ظ

دیدگاه


+ شش = 7