مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان‌غربی خبرداد

رهاسازی ۲۰۹۲ میلیون مترمکعب آب به سمت دریاچه ارومیه در دولت سیزدهم

رهاسازی ۲۰۹۲ میلیون مترمکعب آب به سمت دریاچه ارومیه در دولت سیزدهم

آرازآذربایجان،مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان‌غربی گفت: در راستای اجرای سیاستهای دولت سیزدهم و به منظور احیای دریاچه ارومیه، حجم آبی معادل ۲۰۹۲ میلیون مترمکعب از زمان شروع به کار دولت سیزدهم از سدهای مخزنی دریاچه ارومیه به سوی این دریاچه رهاسازی شده است.
مجید رستگاری با اشاره به حجم آب دریاچه ارومیه در خرداد ماه سال جاری اظهار کرد: تراز فعلی دریاچه ارومیه ۱۲۷۰.۶۷ متر است که این دریاچه ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون مترمکعب آب داشته و مساحت آن به ۲۱۷۱ کیلومتر رسیده است.
وی با اشاره به حجم آب سدهای استان تا ۶ خرداد سال جاری افزود: حجم فعلی آب در مخازن سدهای استان تا ۶ خرداد سال جاری، ۱۳۸۶ میلیون مترمکعب است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۲۷۱ میلیون مترمکعب بود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان‌غربی گفت: ۷۱ درصد از حجم مخازن سدهای استان پر است که درصد پرشدگی مخازن سدها در مدت مشابه سال گذشته ۶۵ درصد بود.
وی ادامه داد: حجم آب ورودی به سدهای استان از ابتدای سال آبی جاری تا ۶ خرداد ماه، ۲۰۵۹ میلیون مترمکعب است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۴۰۶ میلیون مترمکعب بود.
رستگاری با اشاره به پر آب‌ترین سد استان نیز گفت: در حال حاضر سد بوکان با ۶۴۳ میلیون مترمکعب پر آب‌ترین سد استان است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اظهار کرد: سد مهاباد با ۱۶۰ میلیون مترمکعب و شهرچای با ۱۲۳ میلیون مترمکعب آب بعد از سد بوکان دومین و سومین سد پر آب حوضه دریاچه ارومیه هستند.
وی ادامه داد: سد کانی سیب نیز ۱۵۹ میلیون مترمکعب آب دارد.
رستگاری با اشاره به لایروبی رودخانه ها و سواحل استان نیز طی سالهای ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ افزود: عملیات لایروبی رودخانه ها و مسیل‌های استان در ۱۷۶.۵ کیلومتر اجرا شده و طی این مدت ۸.۹ کیلومتر از رودخانه ها و مسیل‌ها نیز ساماندهی شده است.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۴۹ ق.ظ

دیدگاه


1 × پنج =