دولت اگر بورس را درست مدیریت نکند فاجعه به بار می آید

دولت اگر بورس را درست مدیریت نکند  فاجعه به بار می آید

گروه خبر:عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه بورس شمشیر ۲ لبه است، گفت: وزیر اقتصاد باید در این زمینه مدیریت صحیح داشته باشد.
به گزارش آراز آذربایجان،نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر دولت بورس را درست مدیریت نکند فاجعه به بار می آید، گفت: اگر بورس بدرستی مدیریت نشود، مشکل آینده بورس از هزاران موسسات مالی و اعتباری بدتر خواهد شد.
وی تاکید کرد: بورس مثل شمشیر ۲ لبه است که اگر درست مدیریت شود، مردم به نظام اعتماد می کنند و پولهای سرگردان خود را وارد بورس می کنند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اما اگر خدا نکرده برخی شرکت ها حباب شوند و سرمایه داران سرمایه ها را از بورس خارج کنند و حباب شکسته شود و بورس شکست بخورد شاهد اعتراضات مردم خواهیم بود.قاضی پور تاکید کرد: امیدواریم وزیر اقتصاد بورس را کنترل کند.این در حالی است که رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار می‌گوید از آنجایی که سرمایه‌گذار مسئول سود و زیان در بازار سرمایه و بورس است، باید آگاهانه وارد بورس شود. حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در درباره شرایط بازار بورس و امکان تداوم روند رو به رشد آن، گفت: از آنجایی که قیمت سهام یک شرکت تابع عومل مختلفی مانند شرایط داخلی شرکت، وضعیت صنعت، اقتصاد و… است، افراد باید پیش از ورود به بازار سرمایه و خرید و فروش سهام آموزش‌های لازم را ببینند.
وی با بیان اینکه سرمایه گذاران باید در دوره_های آموزشی برگزار شده در بازار سرمایه و بورس شرکت کرده و از پندهای آموزشی ارائه شده در صداوسیما برای خرید و فروش سهام استفاده کنند، افزود: فایل های آموزشی بسیاری در سایت های مختلف موجود است که مردم می_توانند از آن استفاده کنند.قالیباف با بیان اینکه سرمایه‌گذار مسئول سود و زیان در بازار سرمایه و بورس است، اظهار کرد: مردم باید آگاهانه وارد بورس شده و مطالعه داشته باشد در غیر این صورت به مشاوران دارای مجوز، صندوق سرمایه گذاری، شرکت‌های سبد گردان و … مراجعه کرده و سرمایه گذاری غیرمستقسم انجام دهند.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه هیچ فردی نمی تواند پیش بینی دقیقی از رشد یا سقوط سهام در بازار سرمایه و بورس داشته باشد، اضافه کرد: نوسان ذات بازار است و فردی که وارد آن می شود باید مسئولیت ضرر و زیان را بپذیرد.
وی با بیان اینکه علیرغم اینکه بازار سرمایه جزو بازارهای پیچیده است، برخی می‌پندارند فقط با دریافت کد بورسی، می توانند به راحتی در این بازار خرید و فروش کنند، ادامه داد: از آنجایی افرادی که در این بازار مشغول هستند زیرک و باهوش هستند بنابراین اگر فردی بدون اطلاعات دقیق وارد آن شود، دچار ضرر و زیان می شود.قالیباف با بیان اینکه مردم نباید پول موردنیاز برای نیازهای اساسی مانند خرید خودرو، مسکن و کسب و کار را وارد بازار سرمایه و بورس کنند، تصریح کرد: مردم می‌توانند پولی که در بانک پس انداز کرده و به آن نیاز ندارند و مازاد بر نیاز است را وارد بازار سرمایه کنند تا دچار استرس و خسران نشوند.

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۶ ق.ظ

دیدگاه


5 + = چهارده