بهترین راه های دوست داشتن همسرچیست

بهترین راه های دوست داشتن همسرچیست

گروه خانواده وسلامت:یکی از مهم ترین عوامل پایداری زندگی مشترک دوست داشتن دو طرفه است. اگر میخواهید در ادامه زندگی مشترکتان شاد و خوشبخت باشید باید نکاتی را رعایت کنید.
رازهای دوست داشتن همسر بدون هیچ قید و شرطی
یکی از اصول مهم برای پایداری زندگی مشترک، عشق و دوست داشتن است. زوجینی که یکدیگر را دوست داشته و در تمامی مشکلات زندگی پشت یکدیگر بوده زندگی مشترک بهتری داشته پس اجازه ندهید به جای همسر به دو همخانه تبدیل شوید. اگر می خواهید برای دوام زندگی مشترکتان عشق و هیجان را زنده نگه دارید.
برای همسرتان وقت بگذارید
زمانی را به صحبت با همسرتان اختصاص دهید و صحبت با او را در اولویت تمام کارها قرار داده و خستگی، برنامه ها، خواسته های بچه ها و… را برای صحبت نکردن بهانه نکنید و تمام تلاش خود را انجام دهید که در لحظه با او باشید. اگر توجه به او را بالاتر از همه برنامه ها قرار دهید قطعاً باعث می شود او احساس کند که دوستش دارید.
به او ایمان داشته باشید
تشویق قدرت بسیار بالایی دارد پس به همسرتان اجازه دهید بداند که قوی و توانا است و گاهی از شغل او، مهارت های فرزندپروری یا هر چیز دیگری مربوط به او که در آن با قدرت و توانا عمل می کند، تعریف نمایید.
اجازه دهید همسرتان رهبر باشد
مردان برای رهبری خانواده آفریده شدند. این بدان معنا نیست که زنان در ازدواج سهم برابری ندارند یا اینکه به هر نحوی اهمیت کمتری دارند اما، این بدان معناست که خداوند مردان را با مهارت‌ها و توانایی‌های خاصی تجهیز کرده است تا خانواده‌های خود را به طور مؤثر رهبری و راهنمایی کنند. اگر می خواهید همسرتان احساس نماید او را درک کرده و از او حمایت می کنید، به او این حس را دهید که رهبر خانواده است.
در روزهای سخت امیدوار باشید
شرایط نامساعد را تحمل کنید، اجازه ندهید روزهای سخت و ناامید کننده شما را فریب دهد و باور کنید که عشق شما ارزش جنگیدن را دارد و از موانع عبور خواهید کرد.
قدردان هر لحظه باشید
این واقعیت را درک کنید که عشق پر از فراز و نشیب است و در راه عشق شادی، عشق، ماجراجویی، شوخی ها، خنده ها، اختلاف نظرها، غم و اندوه، اشک هاوجود دارد پس تک تک قسمت های آن را پذیرا باشید و بدانید هیچ عشقی کامل نیست.
تعادل را رعایت کنید
با شریک زندگی خود مصالحه کنید و به یکدیگر احترام بگذارید. روابط دو طرفه است پس وظایف، کارهای روزمره و مسئولیت ها را در رابطه تقسیم کنید، اینگونه آرامش بیشتری خواهید داشت.
بدانید شما و همسرتان هر دو سزاوار خوشبختی هستید
شما و همسرتان هر دو سزاوار خوشبختی و شادی هستید، پس سعی کنید موجب پیشرفت یکدیگر شوید و در جهت موفقیت یکدیگر قدم بردارید. اگر واقعاً همسرتان را دوست دارید، در مسیر درست قرار بگیرید و مشکلات زندگی را به عنوان بخشی از آن بپذیرید.
او را تشویق کنید
بگذارید همسرتان بداند که به او ایمان دارید هر روز او را تشویق کنید و دستاوردهای او را جشن بگیرید.فرقی نمی‌کند این یک ارتقای بزرگ در محل کار باشد یا یک برد کوچک، مطمئن شوید که او می‌داند که شما آن را می‌بینید و به او افتخار می‌کنید.
در تصمیم گیری ها متحد باشید
در رویکرد فرزندپروری خود متحد باشید. هنگامی که در مورد موضوعی در مورد فرزندان خود اختلاف نظر دارید، سعی کنید در مورد آن به طور خصوصی صحبت کنید.به گزارش آراز آذربایجان به نقل از نمناک،همیشه در حضور فرزندانتان از تصمیمات همسر حمایت کنید و هنگامی که در موضوعی با او به اختلاف نظر برخورد کردید، با احترام پیش بروید.

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۸:۴۰ ق.ظ

دیدگاه


هشت − = 5