معاون استاندار آذربایجان‌غربی:

ایجاد فضاهای آموزشی و بهداشتی مهمترین نیاز مناطق محروم ارومیه است

ایجاد فضاهای آموزشی و بهداشتی مهمترین نیاز مناطق محروم ارومیه است

آراز آذربایجان،معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ایجاد فضاهای آموزشی و بهداشتی مهمترین نیاز مناطق محروم از جمله محله اسلام آباد کشتارگاه در شهر ارومیه است، گفت: باید با همه توان در راستای رفع این نیاز تلاش کرد.
یاسر رهبردین افزود: این امر از اولویت‌های منطفه اسلام آباد کشتارگاه به شمار می‌رود البته فضاهای خوبی برای ایجاد ساختمان آموزشی و بهداشتی در این منطقه نیز پیش بینی شده است.
وی اظهار کرد: موضوع احداث مدرسه، از خواسته‌های مهم مردم منطقه محسوب می‌شود چون ارتقای سطح سواد و دانش می‌تواند بسیاری از مشکلات را در این بخش محروم از شهر رفع کند.
رهبردین ادامه داد: همچنین باید در کنار احداث فضاهای آموزشی، فضاهای ورزشی نیز ایجاد شده و فضای سبز و پارک مورد نیاز منطقه نیز با استفاده از ظرفیت‌های موجود ساخته شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: این منطقه در حوزه فضاهای درمانی، آموزش فنی و حرفه ای و فضای سبز مشکلات زیادی دارد که باید با اهتمام جمعی در راستای رفع آن تلاش کنیم.
رهبردین با تاکید بر برنامه ریزی همه نهادهای مسوول در راستای ارائه بهترین خدمات در مناطق محروم شهر بویژه منطقه اسلام آباد گفت: برنامه‌های پیش بینی شده باید به سرعت اجرایی شود تا مشکلات را در سریعترین زمان ممکن مرتفع کنیم.
وی همچنین بر تدارک زمین برای احداث فضای آموزشی جدید در منطقه سالار ارومیه تا هفته آینده نیز تاکید کرد و یادآور شد: در این خصوص باید به بهترین شکل ممکن برنامه ریزی شود.
در این جلسه در خصوص اقدامات اجرایی نهادها و دستگاه‌های مختلف اجرایی و خدماتی در راستای اجرای مصوبات ۱۵ جلسه پیش شنبه‌های محرومیت زدایی در مناطق سالار، لاله، رشادت و دین پرست و همچنین اسلام آباد کشتارگاه و بادکی شهر ارومیه بحث و تبادل نظر شد.
موضوع شنبه‌های محرومیت زدایی از اوایل تابستان امسال به ابتکار محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی برنامه ریزی و اجرایی شد که در مرحله اول، مشکلات منطقه سالار در حاشیه شهر ارومیه مورد بازذید مسیولان اجرایی استان بویژه استاندار آذربایجان غربی قرار گرفت.
همچنین در مرحله دوم، وضعیت منطقه اسلام آباد کشتارگاه مورد بررسی میدانی قرار گرفت که پس از آن برای بهبود وضعیت این منطقه هم، برنامه ریزی لازم انجام شده است.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۸:۴۴ ق.ظ

دیدگاه


× 8 = چهل